İstanbul Genital Beyazlatma

  Genital bölge ve çevresi, dış etkilere karşı oldukça hassastır. Kullanılan kozmetik ürünler, ağda uygulamaları, epilasyon uygulamaları, lazer epilasyon uygulamaları ve benzer işlemler bu bölgedeki cilt dokusunu yıpratabilmektedir. Bu yıpranmanın etkileri, bazı durumlarda genital bölgede kararma olarak karşımıza çıkmaktadır. Halk arasında vajina kararması veya genital bölge kararması olarak bilinen bu durum; genital bölgedeki deri dokusunun doğal renk dengesini kaybetmesi sonucu meydana gelmektedir. Bu da genital bölgenin estetik bütünlüğünü bozabilmekte, pek çok kadın tarafından istenmeyen bir görüntüye yol açabilmektedir.

  Genital bölgesinde kararma veya renk değişimi meydana gelen kadınlar, genital beyazlatma işlemi olarak bilinen uygulamaya başvururlar. Bu uygulama sayesinde genital bölgenin renk dengesi yeniden kurulabilir, bölgeye canlı ve doğal bir görünüm kazandırılabilir. Yazımızın devamında ‘’Vajina beyazlatma nedir?’’, ‘’Genital bölge beyazlatma kimlere yapılabilir?’’, ‘’Vajina neden kararır?’’ ve ‘’Genital beyazlatma nasıl yapılır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul genital beyazlatma işlemi hakkında merak ettikleriniz için bizi arayabilir; detaylı bir görüşme için Dr. Mustafa Behram gibi alanında uzman bir hekimden randevu alabilirsiniz.

  Genital Beyazlatma Nedir?

  Genital beyazlatma, vulva ve çevresine doğal ve canlı bir renk kazandırmak, bölgedeki kararmayı ortadan kaldırmak için yapılan uygulamadır. Bu işlem bir ameliyatsız estetik uygulamasıdır. Özel lazer teknolojisi ile yapılan işlem sayesinde, bölgedeki cilt dokusu kontrollü olarak uyarılabilir ve renk dengesinin yeniden oluşması için harekete geçirilebilir. Böylece çekici, genç ve parlak bir genital bölge görünümü elde edilir. Bu işlem halk arasında vajina beyazlatma olarak da bilinmektedir. 

  Ameliyatsız Estetik Nedir?

  Ameliyatsız estetik, ağır anestezi uygulamalarına ve cerrahi işlemlere gerek kalmadan yapılan estetik uygulamalarıdır. Bu uygulamaların başında genital beyazlatma, G noktası büyütme ve genital PRP gibi işlemler yer almaktadır. Oldukça hızlı ve etkili olan bu işlemler sayesinde kadınlar; uzun ve zorlu iyileşme süreçlerine gerek kalmadan pek çok estetik sorunu giderebilirler. Bahsi geçen diğer işlemler hakkında bilgi almak için sitemizde yer alan G Noktası Büyütme ve Genital PRP isimli yazıları okuyabilirsiniz.

  Genital Beyazlatma Neden Yapılır?

  Genital beyazlatma, vulva ve anüs çevresindeki kararmayı, renk değişimini gidermek amacıyla yapılmaktadır. Bu bölgeler, kadın bedeninin çekiciliği için oldukça büyük bir önem taşırlar. Dolayısıyla canlı, parlak ve doğal bir renk dengesine sahip olmaları çok önemlidir.

  Genital Bölge Neden Kararır? Vajina Kararması Neden Olur?

  Genital bölgede kararmaya yol açabilecek pek çok sebep vardır, bunlar:

  • Bazı kozmetik ürünler.
  • Cilde uygun olmayan sabun kullanımı.
  • Epilasyon uygulamaları.
  • Lazer epilasyon uygulamaları.
  • Ağda uygulamaları.
  • İlerleyen yaş.
  • Genetik faktörler.

  Bu gibi faktörler genital bölgede kararmaya ve renk değişimine yol açabilir.

  Genital Beyazlatma Kimlere Yapılabilir?

  Genital beyazlatma 18 yaşını doldurmuş herkese yapılabilen bir uygulamadır. Cerrahi işlemlere ve ağır anestezi uygulamalarına gerek kalmadığı için ciddi bir sınırlandırması mevcut değildir. Ancak hedef bölgede yara veya enfeksiyon söz konusu ise genital beyazlatmanın, tam iyileşme sağlanana kadar ertelenmesi önerilir.

  Genital Beyazlatma Ağrılı Mı?

  Genital beyazlatma ağrılı bir uygulama değildir. Bu uygulama sırasında kullanılan lazer cihazı, doktor tarafından özel olarak ayarlanır. Lazer atımlarının kuvveti ciddi bir ağrıya sebep olmaz. Bununla birlikte genital beyazlatma öncesinde hastanın genital bölgesine anestezik etkili kremlen sürülmektedir. Bu kremler ağrı eşiği düşük olan bireylerin bile işlem sırasında ağrı ve rahatsızlık hissi duymasını önlemektedir.

  Genital Beyazlatma Nasıl Yapılır?

  Genital beyazlata işleminin detayları, doktor tarafından hastanın taleplerine ve genital bölgenin durumuna göre özle olarak planlanır. İşlem öncesinde doktor, genital bölgeye ağrı kesici krem uygular. Daha sonra ise lazer cihazı üzerinde birtakım ayarlamalar yapar. Bu ayarlamalar bittikten sonra, hedef bölgedeki cilt dokusuna kontrollü lazer atımları gönderir. Lazer atımları, bölgedeki cilt dokusunu uyarır. Cilde koyu renk veren pigmentleri üreten hücreler, bu lazer atımları ile yıkılır. Böylece ciltteki kararma durdurulur. Lazer atımları ile uyarılan cilt, yeni ve doğal renkli bir tabaka meydana getirmeye başlar. Böylece vajina beyazlatma işlemi tamamlanmış olur. Bu işlem, yapılan uygulamanın detaylarına göre birkaç seans sürebilmektedir. Her seans ortalama 15 ila 30 dakika kadar sürmektedir.

  Genital Beyazlatma Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Genital beyazlatma sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Genital beyazlatma sonrası, genital bölgede hafif kızarıklıklar ve şişlikler görülmesi normaldir. Bunlar birkaç gün içinde azalarak kaybolacaktır. Doktor önerisi olmadıkça bu bölgelere herhangi bir ilaç uygulanmamalıdır.
  • Uygulama bölgesine bir gün kadar su temas ettirilmemelidir.
  • Birkaç güç rahat kıyafetler tercih edilmelidir.
  • Bir gün kadar dinlenilmelidir.

  Genital beyazlatma işlemi sonrası hastalar hayatlarına devam edebilirler. Ancak yukarıda bahsettiğimiz noktalara dikkat ettikleri takdirde, alınan sonuçlar çok daha başarılı ve etkili olacaktır. Doktorunuz genital beyazlatma öncesi sonrası süreçler hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

  İstanbul Genital Beyazlatma Fiyatları 2024

  İstanbul genital beyazlatma fiyatları, uygulamanın nerede yapıldığına göre kişiden kişiye değişebilir. İstanbul vajina beyazlatma fiyatları hakkında bilgi almak için bizi arayabilir; detaylı bir görüşme için Dr. Mustafa Behram gibi alanında uzman bir hekimden randevu alabilirsiniz.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button