İstanbul Labioplasti

  Labioplasti İstanbul; vulvada, yani vajinanın dışarıdan görünen kısmında vajinal dudaklar yer alır. Tıp dilinde labia majör olarak bilinen dış dudaklar vulvaya genel yapısını kazandırır ve vulvanın sınırlarını belirlerler. Labia minör olarak bilinen iç dudaklar ise vajinal açıklığı ve klitoris gibi önemli yapıları çevrelerler. Vajinal dudaklar, vulvanın yani genital bölgenin görünümü için oldukça önemli bir role sahiptirler. Çünkü daha önce de bahsettiğimiz gibi bu yapılar, vulvaya bir boyut ve estetik bir değer kazandırmaktadırlar.

  Eğer iç dudaklar, dış dudaklar ve diğer vajinal dokular arasında bir uyum yoksa; iç dudaklarda sarkma ve yıpranma söz konusu ise çekici olmayan bir genital bölge görünümü ortaya çıkabilir. Bu durumdan şikayetçi olan pek çok kadın, labioplasti olarak bilinen genital estetik operasyonuna başvurmaktadır. Yazımızın devamında ‘’Labioplasti nasıl yapılır?’’, ‘’İç dudak estetiği nasıl olur?’’, ‘’Labioplasti sonrası iyileşme süreci nasıldır?’’ ve ‘’Labioplasti kimler için uygundur?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul labioplasti ameliyatı hakkında merak ettikleriniz için bize ulaşabilir; detaylı bir görüşme için Dr. Mustafa Behram gibi alanında uzman bir hekimden randevu alabilirsiniz.

  Labioplasti Nedir?

  Labioplasti İstanbul vajinal dudakların yeniden şekillendirilmesi ve vulvaya estetik bir görünüm kazandırılması için yapılan genital estetik operasyonudur. Vajinal dudakların ve klitoris şapkası gibi dokuların birbirleriyle uyum içerisinde var olması, genital bölgenin çekiciliği için çok önemlidir. Labioplasti sayesinde vajinal dudaklardaki uyumsuzluklar giderilebilir ve sarkma gibi şikayetler ortadan kaldırılabilir.

  Labioplasti Neden Yapılır?

  Labioplasti, genital bölgenin çekici ve estetik bir görünüme kavuşması için yapılır. Vulva üzerinde yer alan vajinal dudaklar; ilerleyen yaş, doğum ve yanlış kozmetik ürün kullanımı gibi sebeplerden yıpranabilirler. Bu yıpranma, kendisini vajinal dudaklarda sarkma şeklinde gösterebilir. Sarkmaya bağlı olarak dokular düzensiz, karmaşık ve çekici olmayan bir görüntüye sahip olabilirler. Labioplasti ameliyatı, bu gibi sorunları ortadan kaldırmak için yapılmaktadır.

  Labioplasti Ne Zaman Yapılmalı?

  Labioplastinin yapılması için özel bir zaman dilimi yoktur. Kadınlar istedikleri zaman labioplasti operasyonu yaptırabilirler. Ancak ameliyat tarihi, genelde adet kanamasının olmadığı bir güne alınmaktadır. Doktorunuz, sizinle birlikte en uygun ameliyat tarihini kararlaştıracaktır.

  Labioplasti Kimlere Yapılabilir?

  Labioplastinin yapılabilmesi için kişinin 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. Bunun haricinde bir sınırlandırma yoktur. Eğer labioplasti yaptırmayı düşünen bireyler, hali hazırda hamile iseler veya yakın zamanda gebelik planları varsa labioplastiyi doğumdan sonra yaptırmaları önerilir. 

  Labioplasti Ne Kadar Sürer?

  Labioplasti hemen hemen 1 saat içerisinde tamamlanmaktadır. Ancak bu süre ameliyat sırasında yapılması planlanan işlemlere göre kişiden kişiye değişebilmektedir. Özellikle de labioplasti operasyonuna hüdoplasti ameliyatı da eşlik ediyorsa bahsettiğimiz süre biraz daha uzayabilmektedir.

  Labioplasti Ağrılı Mı?

  Labioplasti sırasında hastalar ağrı hissetmezler. Bunun en büyük sebebi cerrahi işlemler öncesinde hastaya anestezi uygulanmasıdır. Anestezi işlemi sayesinde dokuların ağrı uyarılarını iletmesi bir süreliğine engellenir. Böylece işlemler sırasında hasta, ağrı ve rahatsızlık hissi duymaz.

  Labioplasti Nasıl Yapılır? Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Labioplasti öncesinde hastaya anestezi uygulanır. Çoğunlukla lokal anestezi tercih edilse de bazı durumlarda genel anestezi de uygulanabilmektedir. Anestezi işleminin ardından cerrahi operasyona geçilir. Operasyon sırasında doktor, cerrahi kesiler yardımı ile iç vajina dudaklarındaki fazla deri dokusunu alır. Böylece vajinal dudaklardaki sarkma giderilmiş olur. Aynı şekilde dudakların birbirleriyle eşit, düzenli ve toplu bir görünüme sahip olmaları için çeşitli düzenlemeler yapar. Eğer hüdoplasti işlemi de ameliyata eşlik ediyorsa klitorisin üzerindeki deri dokusuna da müdahale edilir. Böylece vulvanın görünümü tamamen düzenlenmiş, estetik ve çekici bir genital bölge görünümü elde edilmiş olur. Ameliyat 45 dakika ila 60 dakika sonra tamamlanır.

  Labioplasti Öncesi Sonrası Süreçler Nasıldır?

  Labioplasti öncesinde hasta, ameliyatı gerçekleştirecek olan doktor ile detaylı bir görüşme yapar. Bu görüşme kapsamında hastanın, genital bölgesinin nasıl görünmesini istediği öğrenilir. Gerekli kontroller yapılır. En son olarak ise doktor hem elde ettiği bulgular hem de genel estetik kriterler çerçevesinde tamamen hastaya özel bir ameliyat planlaması yapar. Labioplasti sonrasında ise hastalar aynı gün taburcu edilirler. Yaklaşık bir ila iki hafta içerisinde büyük oranda iyileşme görülür. Bu süreçte gündelik yaşama dönüş başlayabilir ancak tam iyileşme bir ayı bulabilmektedir.

  Labioplasti Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Labioplasti sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Ameliyat sonrası bir süre spor yapılmamalıdır.
  • Ağır ve yorucu faaliyetlerde bulunulmamalıdır.
  • Bir süre denize, hamama veya havuza girilmemelidir.
  • İki gün kadar duş alınmamalı, banyo yapılmamalıdır.
  • Ameliyat bölgesine zarar verebilecek davranışlardan kaçınılmalıdır.
  • Bir süre cinsel ilişkide bulunulmamalıdır.
  • Bedenin genel hijyenine dikkat edilmelidir.
  • Bir süre rahat çamaşırlar ve kıyafetler tercih edilmelidir.
  • Doktor tavsiyelerine uyulmalıdır.

  Doktorunuz, labioplasti sonrası iyileşme süreci hakkında detaylı bilgilendirmelerde bulunacaktır.

  İstanbul Labioplasti Fiyatları 2024

  İstanbul labioplasti fiyatları, operasyonun kapsamına göre kişiden kişiye değişebilmektedir. İstanbul vajinal dudak estetiği fiyatları hakkında bilgi almak için bizi arayabilir; detaylı bir görüşme için Dr. Mustafa Behram gibi alanında uzman bir hekimden randevu alabilirsiniz.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button