Tüp Bebek İstanbul

  İstanbul tüp bebek tedavisi son yıllarda yapılan araştırmalarda, her 10 kişiden 1’inin kısırlık sorunu yaşadığını ortaya koymaktadır. Bu da kısırlığı oldukça yaygın bir rahatsızlık yapmaktadır. Kısırlık günden güne yaygınlaştıkça, kısırlık tedavisinde kullanılan yöntemler de gelişmeye başlamıştır. Günümüzde kısırlığı tedavi etmek için kullanılan yöntemlerin başında tüp bebek tedavisi gelmektedir. İstanbul tüp bebek tedavisi sayesinde, babadan alınan spermler ile anneden alınan yumurta hücrelerini, laboratuvar ortamında kontrollü bir biçimde döllemek mümkündür.

  Böylece yanlış veya eksik işlemesiyle kişilerde kısırlığa yol açan pek çok süreç, laboratuvar ortamında taklit edilebilir ve döllenen yumurtanın anne rahmine yerleştirilmesiyle gebelik meydana gelebilir. Yazımızın devamında ‘’Tüp bebek tedavisi tekrarlanabilir mi?’’, ‘’Tüp bebek tedavisi sonuçları ne zaman belli olur?’’, ‘’Tüp bebek tedavisi ne kadar sürer?’’ ve ‘’Tüp bebek tedavisi nasıl yapılır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul tüp bebek tedavisi hakkında merak ettikleriniz için bize ulaşabilir; detaylı bir görüşme için Dr. Mustafa Behram gibi alanında uzman bir hekimden randevu alabilirsiniz.

  Tüp Bebek Tedavisi Nedir? Tüp Bebek Nedir?

  Tüp bebek tedavisi, anne adayında veya baba adayında kısırlık olması durumunda tercih edilen gelişmiş bir tedavi uygulamasıdır. Uzun yıllardır başarı ile kullanılan bu tedavi yöntemi, günümüzde çok daha modern ve gelişmiş işlemler yardımıyla gerçekleştirilmektedir. Bu da tedavinin başarı oranını arttırmakta, kısırlık sorunu yaşayan çiftlerin çok daha yüksek bir başarı oranı ile bebek sahibi olmasını sağlamaktadır.

  İstanbul Tüp Bebek Tedavisi Neden Yapılır?

  Tüp bebek tedavisi, kısırlık sorunu yaşayan ve genelde diğer tedavi yöntemleriyle sonuç alamayan çiftlerin çocuk sahibi olabilmeleri için yapılmaktadır. İdeal koşullarda ve uzman bir ekip tarafından gerçekleştirilen tüp bebek işlemi, kısırlığın en işlevsel ve başarılı tedavi yöntemi olarak bilinmektedir.

  Erkeklerde Kısırlık Nedenleri Nelerdir?

  Erkeklerde yaygın kısırlık nedenleri arasında şunlar yer alır:

  • Menide canlı sperm hücresi bulunmaması
  • Sperm hücrelerinin döllenmeyi gerçekleştirecek kadar kaliteli olmaması
  • Sperm hücrelerinin hareket yetilerinde düşüklük olması
  • Sperm hücrelerinde yapısal anormallikler bulunması
  • Hareketli sperm sayısının az olması
  • Testis damarlarında genişleme olması
  • Sigara kullanımı ve madde bağımlılığı
  • Aşırı stres
  • Hormon bozukluğu

  Bunlar erkeklerde kısırlığa yol açan en yaygın etmenlerdir.

  Kadınlarda Kısırlık Nedenleri Nelerdir?

  Kadınlarda yaygın kısırlık nedenleri arasında şunlar yer alır:

  • Endometriozis ve endometriozise eşlik eden çikolata kistleri
  • Yumurtalık kistleri
  • Rahimde miyom ve polip gibi kitlelerin varlığı
  • Hormon bozukluğu
  • Polikistik over sendromu
  • Aşırı stres
  • Sigara, alkol ve uyuşturucu madde kullanımı
  • Yumurta hücrelerinin yeterince olgunlaşamaması veya yumurta hücrelerinin kalitesinde düşüklük olması

  Bu gibi faktörler kadınlarda, yaygın bir şekilde kısırlığa yol açabilmektedir.

  İstanbul Tüp Bebek Tedavisinin Avantajları Nedir?

  Tüp bebek tedavisinin avantajları arasında şunlar yer alır:

  • Başarı oranı en yüksek kısırlık tedavisidir.
  • Gerektiğinde tekrarlanabilir.
  • Hem anne adayı hem de baba adayı için oldukça zahmetsizdir.
  • Ağrılı bir uygulaması yoktur.
  • Son derece gelişmiş ve modernize edilmiş bir uygulamadır.

  Tüp bebek tedavisinin avantajları bu şekilde sıralanabilir.

  Tüp Bebek Tedavisi Ne Kadar Sürer?

  Tüp bebek tedavisi ortalama 15 ila 17 gün kadar sürmektedir. Tedavi çalışmaları, adet kanaması bittikten yaklaşık 2 gün sonra başlar. Adet kanamasının bitiminden 20 gün sonra ise tedavi tamamlanmış olur.

  Tüp Bebek Tedavisi İstanbul Nerede Yapılır?

  Tüp bebek tedavisi, özel hastanelerde, kliniklerde veya tüp bebek merkezlerinde yapılabilmektedir. Kurumun, tüp bebek tedavisi yapma izni olması çok önemlidir. Bu izin hem kurumun ideal şartlara sahip olduğunu hem de tedaviyi gerçekleştirecek olan ekibin tüp bebek alanında yetkili kişiler olduğunu kanıtlamaktadır.

  Tüp Bebek Tedavisi Başarı Oranı Nedir?

  Tüp bebek tedavisinde gebe kalma oranı hemen hemen %60’dır. Sağlıklı bir kadının, cinsel birliktelikle bir ayda gebe kalma oranı %30 civarındadır. Bu oran göz önünde bulundurulduğunda tüp bebek tedavisinin ne kadar başarılı olduğu anlaşılabilmektedir. Tedavinin başarı oranını etkileyen pek çok faktör vardır. Bu faktörlerin başında anne adayının yaşı gelmektedir. Eğer anne adayının yaşı 35’den küçükse, tedavinin başarı oranı çok daha yüksek olmaktadır. Ancak anne adayının yaşı 35’in üstündeyse tüp bebek tedavisinin başarı oranı git gide düşmektedir. Bu yüzden tüp bebek tedavisi düşünen çiftlere, zaman planlamasını iyi yapmaları tavsiye edilmektedir.

  Tüp Bebek Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Tüp bebek tedavisinde anne adayına ve baba adayına uygulanan işlemler farklıdır. Anne adayına, bir süre yumurtaların olgunlaşmasını sağlayan ilaçlar verilir. Bu ilaçlar kullanılırken, belli aralıklarla yumurtalıklar ultrason yardımıyla incelenir. Eğer yumurtalar yeterli olgunluğa ulaşmışsa çatlatma iğnesi olarak bilinen işlem uygulanır. Daha sonra ise yumurtalar özel bir işlemle alınır. Baba adayının ise mastürbasyon yolu ile sperm vermesi yeterlidir. Alınan sperm hücrelerine yıkama işlemi uygulanır. Aralarından en sağlıklı, kaliteli ve hareketli olanları seçilir. Daha sonra ise yumurta hücresini döllemek üzere kullanılırlar. Döllenen yumurta, bir süre laboratuvar ortamında gelişim gösterir. Güvenli gelişim sağlandıktan sonra anne adayının rahmine, embriyo transfer işlemi ile yerleştirilir. Birkaç hafta sonra gebelik testi ile tedavinin sonuçları öğrenilebilir.

  İstanbul Tüp Bebek Fiyatları 2024

  İstanbul tüp bebek tedavisi fiyatları, tedavinin nerede yapıldığına göre değişiklik gösterebilir. İstanbul tüp bebek tedavisi ücreti hakkında bilgi almak için bizi arayabilir; detaylı bir görüşme için Dr. Mustafa Behram gibi alanında uzman bir hekimden randevu alabilirsiniz.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button