Blog geri dön

Doğum Sonrası Labioplasti

Labioplasti ameliyatı, doğum sonrasında sıklıkla başvurulan bir genital estetik operasyonudur. Gebelik sürecinde genital dokular hormon değişimlerine ve doğuma bağlı olarak yıpranabilirler. Bu yıpranmaya bağlı olarak iç vajinal dudaklarda sarkma gibi problemler ortaya çıkabilir. Labioplasti ameliyatı sayesinde bu sarkmayı ortadan kaldırmak ve vulvada toplu bir görünüm meydana getirmek mümkündür.

Genellikle lokal anestezi altında yapılan bu operasyon, doğum sonrası süreçte hüdoplasti ve vajinoplasti gibi diğer genital estetik operasyonları ile birlikte yapılabilir. Böylece genital bölgenin genel estetik bütünlüğü sağlanmış, bölgeye genç ve çekici bir görünüm kazandırılmış olur.

Doğum Sonrası Labioplasti Ne Zaman Yapılır?

Doğum sonrası labioplasti için bir süre beklenilmesi gerekir. Özellikle de normal doğum sürecinin ardından tüm vajinal dokular iyileşme sürecine girerler. Bu süreçte labioplasti gibi vajina estetikleri, hali hazırda iyileşme sürecinde olan dokuların zarar görmesine neden olabilir. Bu yüzden doğum sonrasında labioplasti ile 2 ila 4 ay kadar beklenilmesi tavsiye edilmektedir.

Doğum Sonrası Labioplasti ve Vajinoplasti

Doğum sonrası labioplasti ve vajinoplasti, eğer hastanın sağlık durumu uygunsa birlikte yapılabilir. Bu operasyonlar, barbie vajina estetiği veya kombine genital bölge estetiği kapsamında yaygın bir şekilde birlikte yapılırlar. Böylece tek bir ameliyat ile genital bölgedeki pek çok estetik ve işlevsel temelli sorun ortadan kaldırılmış olur.

Labioplasti Sonrası Doğum Yapılır Mı?

Labioplasti yaptırmış olan bireyler gelecekte gebe kalabilir ve doğum yapabilirler. Elbette bu doğum sürecinde operasyon ile elde edilmiş olan kazanımlar bir miktar zarar görebilir. Bunun önlenebilmesi için hastalara, gebe kalma planları varsa labioplastiyi doğumdan sonrasına ertelemeleri tavsiye edilir.

İstanbul Labioplasti Fiyatları

İstanbul labioplasti fiyatları, operasyonun detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Doktora Sorun!
Call Now Button