Lazerle Ben ve Siğil Alma İstanbul

  Lazerle ben ve siğil alma İstanbul, cilt yüzeyinde bulunan ben ve siğillerin, cerrahi işlemlere gerek kalmadan, lazer teknolojisi kullanılarak alınması amacıyla yapılan uygulamadır. Benler çoğu zaman güneş ışığı maruziyeti, bölgedeki iyi huylu hücre değişimleri ve genetik faktörler nedeniyle oluşurlar. Siğiller ise HPV isimli virüsün ortaya çıkardığı lezyonlar olarak karşımıza çıkarlar. Bahsi geçen yapılar bulundukları cilt bölgesinin görünümünü olumsuz etkilerler. Bu yüzden hem erkekler hem de kadınlar, özellikle de görünür bir bölgede olan siğillerinden ve benlerinden kurtulmak isterler. Bu amaç doğrultusunda hastaların en sık başvurduğu işlem lazerle siğil ve ben alma uygulamasıdır. Bu işlem ağrısız ve cerrahi kesisiz bir şekilde gerçekleştirilir. Yazımızın devamında ‘’Lazerle ben tedavisi nasıl yapılır?’’, ‘’Lazerle siğil tedavisi nasıl yapılır?’’, ‘’Lazerle ben ve siğil alma tedavisi kimlere yapılabilir?’’ ve ‘’Lazerle ben ve siğil alma tedavisi kaç seans sürer?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul lazerle ben ve siğil alma tedavisi hakkında detaylı bilgi almak için Doç. Dr. Mustafa Behram ile iletişime geçebilirsiniz. 

  Lazerle Ben ve Siğil Alma Nedir?

  Lazerle ben ve siğil alma tedavisi, lazer ışınlarının benleri ve siğilleri, çevre dokulara zarar vermeden imha etmesiyle gerçekleşen, modern bir uygulamadır. Bu uygulama sırasında, lazer cihazı üzerinde özel ayarlamalar yapılır. Böylece lazer cihazından çıkan ışınlar yalnızca benleri ve siğilleri meydana getiren hücrelere etki eder. Çevre dokular bu ışınlardan zarar görmezler. Bahsi geçen hücrelerin lazer ışınları tarafından ısıtılmasıyla birlikte benler ve siğiller canlılık özelliklerini kaybeder, ciltten ayrılırlar. Böylece birey benlerinden veya siğillerinden, herhangi bir ameliyata gerek kalmadan kurtulmuş olur. 

  Lazerle Ben ve Siğil Alma Neden Yapılır?

  Benler ve siğiller, meydana geldikleri bölgenin görünümünü ve cildin estetik bütünlüğünü olumsuz bir şekilde etkilerler. Özellikle de görünür bir bölgede meydana geldiklerinde bireyin çeşitli özgüven sorunlarına sahip olmasına neden olurlar. Aynı şekilde genital bölgede oluşan siğiller bireyin cinsel yaşamını da olumsuz etkileyebilir. Lazerle ben aldırma ve lazerle siğil aldırma tedavisi, bu gibi olumsuz durumları ortadan kaldırmak amacıyla yapılır. 

  Lazerle Ben ve Siğil Alma Kaç Yaşında Yapılabilir?

  Lazer tedavisi ile siğillerinden veya benlerinden kurtulmak isteyen bireylerin 18 yaşlarını doldurmuş olmaları gerekir. Diğer tüm kozmetik ve estetik amaçlı uygulamalar gibi lazerle siğil ve ben aldırma tedavisinde de reşit olma şartı aranır. 

  Lazerle Ben ve Siğil Alma Ağrılı Mı?

  Lazerle ben ve siğil alma tedavisi sırasında az miktarda ağrı hissi deneyimlenebilir. Ancak bu hissin önlenebilmesi için uygulama bölgesine ağrı kesici krem sürülmektedir. Böylece hastalar işlem sırasında ağrı hissetmemektedir. Lazerle ben ve siğil alma tedavisi sırasında cerrahi kesilere başvurulmadığı için ağır lokal anestezi veya genel anestezi uygulamalarına gerek kalmamaktadır.

  Lazerle Ben ve Siğil Alma Ne Kadar Sürer?

  Lazerle ben ve siğil alma tedavisi yaklaşık 15 dakika kadar sürer. Bu tedavi öncesinde hastaya kapsamlı bir anestezi işlemi uygulanmasına gerek yoktur. Bu da işlemin süresini önemli bir ölçüde azaltır. Lazerle ben ve siğil tedavisi genellikle 2 ila 3 seans halinde yapılır. Bazı durumlarda tedavinin tamamlanması için tek seans da yeterli olabilmektedir. Bahsi geçen seanslar genellikle 3 haftalık aralıklarla gerçekleştirilmektedir. 

  Lazerle Ben Aldırma Nasıl Yapılır?

  Lazerle ben aldırma uygulaması sırasında ilk olarak benlerin bulunduğu bölgeye topikal anestezi kremi sürülür. Kremin etkisi başladıktan sonra ise lazer atımları ile ben kurutulur. Kuruyan ve yaşamsal faaliyetlerini yitiren ben, bulunduğu cilt bölgesinden ayrılır. Böylece lazerle ben yakma tedavisi başarı ile gerçekleştirilmiş olur. Bu tedavi sırasında benin çevresinde yer alan cilt dokusu zarar görmez. 

  Lazerle Siğil Aldırma Nasıl Yapılır?

  Lazerle siğil aldırma tedavisi, lazer ışınları sayesinde, cilt yüzeyinde bulunan siğilin kontrollü bir şekilde yakılmasıyla yapılır. Bu işlemden önce cilt bölgesine topikal anestezi kremi uygulanır. Böylece ağrı hissi önlenmiş olur. Daha sonra ise siğilin bulunduğu bölgeye lazer ışınları gönderilir. Bu ışınlar siğili kurutur ve siğilin cilt yüzeyinden ayrılmasını sağlarlar. Bu işlem sırasında da, lazerle ben aldırma uygulaması sırasında olduğu gibi sağlıklı cilt dokusuna zarar verilmez. Her iki tedaviden sonra da hastanın günlük yaşamına devam etmesi mümkündür, hastane yatışına gerek yoktur. 

  İstanbul Lazerle Ben ve Siğil Alma Fiyatları 2024

  İstanbul lazerle ben aldırma fiyatları ve lazerle siğil tedavisi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Doç. Dr. Mustafa Behram ile iletişime geçebilirsiniz.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button