Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi İstanbul

  Lazerle idrar kaçırma tedavisi İstanbul, pelvik bölgede yer alan dokuların onarılması ve idrar kaçırma sorununun ortadan kaldırılması amacıyla yapılan uygulamadır. Vücudumuzu meydana getiren dokular sürekli bir yenilenme halindedir. Ancak bazı durumlarda bu yenilenmenin hızı, dokularda meydana gelen yıpranma karşısında yetersiz kalır. Bu durum, vücudun çeşitli bölgelerinde dokuların ve organların ideal bir şekilde çalışamamasına neden olur. Mesela pelvik bölgede yer alan dokuların yıpranması ile birlikte, idrar kesesi ve rahim gibi pelvik organlar ideal konumlarını kaybederler. Buna bağlı olarak ise idrar kaçırma gibi sorunlar meydana gelir. Lazerle idrar kaçırma tedavisi sayesinde pelvik dokular güçlendirilebilir ve kadınlarda idrar kaçırma sorunu ameliyatsız bir şekilde tedavi edilebilir. Yazımızın devamında ‘’Lazerle idrar kaçırma tedavisinin avantajları nelerdir?’’, ‘’Lazerle idrar kaçırma tedavisi ne kadar sürer?’’, ‘’Lazer ile idrar kaçırma tedavisi nasıl yapılır?’’ ve ‘’Lazerli idrar kaçırma tedavisi ağrılı mıdır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul lazerle idrar kaçırma tedavisi hakkında detaylı bilgi almak için Doç. Dr. Mustafa Behram ile iletişime geçebilirsiniz. 

  Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi Nedir?

  Lazerle idrar kaçırma tedavisi, idrar kesesinin ideal bir konuma sahip olması ve görevini sorunsuz bir şekilde yerine getirmesiyle idrar kaçırma sorununu gidermek için yapılan uygulamadır. Lazerle idrar kaçırma tedavisi sırasında vajinal kanal yoluyla pelvik dokuların iyileşme ve yenilenme mekanizmaları tetiklenir. Böylece bölgedeki dokular hızlı bir şekilde kollajen sentezine başlarlar. Kollajen sentezinin artmasıyla birlikte pelvik bölgeyi meydana getiren bağ ve kas dokular hızla iyileşir. Böylece mesanenin konumu ve işlevi üzerindeki olumsuz etkileri ortadan kaldırılmış olur. 

  Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi Neden Yapılır?

  Lazerle idrar kaçırma tedavisi, yetişkin yaşta idrar kaçırma sorunu yaşayan ve bu soruna bağlı olarak günlük yaşamında çeşitli olumsuzluklar deneyimleyen bireylere uygulanır. Tedavinin en önemli amacı idrar kaçırma sorununu sonlandırmak ve bireyin yaşamını kolaylaştırmaktır. Bu amaç, pelvik bölgedeki dokuların iyileşme mekanizmalarını tetikleyerek gerçekleştirilir. 

  Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

  Lazerle idrar kaçırma tedavisinin avantajları arasında şunlar yer almaktadır:

  • Ağrısız bir şekilde gerçekleşir, bu yüzden anestezi işlemi gerektirmez.
  • Cerrahi kesiye başvurulmadan yapılır, bu yüzden hastalar hızlıca iyileşirler.
  • Hastalar uygulamadan sonra günlük yaşamlarına dönebilir veya iş hayatlarına devam edebilirler.
  • Hastane yatışına gerek yoktur.
  • Cerrahi kesi içermediği için dikiş işlemi de barındırmaz, dolayısıyla herhangi bir cilt bölgesinde dikiş izi kalmaz.
  • Vajinal dokuların ve pelvik dokuların, hasta için konforlu bir işlem ile iyileşmesine olanak sağlar.

  Lazerle idrar kaçırma tedavisinin avantajları bu şekilde sıralanabilir. Lazerle idrar kaçırma tedavisi sırasında vajinal dokuların iyileşmesi, yenilenmesi ve böylece; vajinal genişleme veya vajinal kuruluk gibi sorunların da ortadan kaldırılması sağlanabilir. 

  İdrar Kaçırma Neden Olur?

  Kadınlarda idrar kaçırma nedenleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Hormon dengesizliği.
  • Pelvik bölgede yer alan dokuların doğumlar, ameliyatlar, fiziksel travma veya düzenli ıkınma gibi nedenlerden yıpranması.
  • Bazı ilaçların düzenli kullanımı.
  • Şeker hastalığı.
  • Çeşitli nörolojik hastalıklar.

  Yetişkinlerde idrar kaçırma nedenleri bu şekilde sıralanabilir. 

  Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi Ağrılı Mı?

  Lazerle idrar kaçırma tedavisi sırasında hastalar ağrı ve rahatsızlık hissi deneyimlemezler. Bu yüzden herhangi bir anestezi işlemine gerek duyulmaz. Bununla birlikte tedavi sırasında, vajinal kanal içerisinde bir miktar ısınma hissedilebilir. 

  Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi Kaç Seans Sürer?

  Lazerle idrar kaçırma tedavisi, pelvik dokulardaki yıpranmanın şiddetine göre 1 ila 3 seans kadar sürebilir. Bu seanslar genelde 3 ila 4 haftalık aralıklarla yapılır. 

  Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi İstanbul Ne Kadar Sürer?

  Lazerle idrar kaçırma tedavisi 15 ila 25 dakika kadar sürebilir. Daha önce de bahsettiğimiz gibi bu tedavi seanslar halinde yapılır. Bazı seanslar, diğerlerine kıyasla daha uzun veya kısa sürebilir. Doktorunuz lazerle idrar kaçırma tedavisinin süresi hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir. 

  Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi İstanbul Nasıl Yapılır?

  Lazerle idrar kaçırma tedavisi sırasında hastaya, hasta önlüğü giydirilir. Daha sonra ise hasta bir özel bir sedyeye uzanır. Hastanın genital bölgesi antiseptik bir solüsyon ile dikkatle temizlenir. Bu işlem tamamlandıktan sonra vajina içerisine lazer probu yerleştirilir. Yerleştirilen probdan vajinal dokulara ve pelvik dokulara lazer ışını atımı yapılır. Bu ışınlar bölgedeki dokuları uyarır ve iyileşmeleri yönünde harekete geçirirler. Tedavi sonrası günlük yaşama dönülmesinde herhangi bir sakınca yoktur, hastane yatışı da gerekmemektedir. 

  İstanbul Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi Fiyatları 2024

  İstanbul lazerle idrar kaçırma tedavisi fiyatları ve ameliyatsız idrar kaçırma tedavisi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Doç. Dr. Mustafa Behram ile iletişime geçebilirsiniz.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button