Lazerle Çatlak Tedavisi İstanbul

  Lazerle çatlak tedavisi İstanbul, ani ve yüksek miktarda kilo kaybı gibi nedenlerden meydana gelen cilt çatlaklarının giderilmesi ve cildin genç bir görünüme sahip olabilmesi amacıyla yapılan lazer uygulamasıdır. Cilt son derece elastik bir yapıya sahiptir. Bu yapısı sayesinde hem kendisini hem de altında yer alan dokuları dış tehditlere karşı etkin bir şekilde korur. Ancak zaman içerisinde cilt yüzeyinde meydana gelen yıpranmalar, cildi esnek kılan dokulara zarar verebilir. Buna bağlı olarak da cilt dokusunda çatlaklar meydana gelebilir. Bu durum en sık hızlı bir şekilde, yüksek miktarda kilo veren bireylerde görülür. Özellikle de bariatrik cerrahi yani obezite cerrahisi geçirmiş bireylerde cilt çatlaklarına sıkça rastlanır. Lazerle çatlak tedavisi, bahsi geçen çatlakları, cildin onarılmasını sağlayarak ortadan kaldırmayı amaçlar. Yazımızın devamında ‘’Lazerle çatlak tedavisi ne kadar sürer?’’, ‘’Lazerle çatlak tedavisi nasıl yapılır?’’, ‘’Lazerle çatlak tedavisinin faydaları nelerdir?’’ ve ‘’Ameliyatsız cilt çatlağı tedavisi kaç yaşında yapılabilir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul lazerle çatlak tedavisi hakkında detaylı bilgi almak için Doç. Dr. Mustafa Behram ile iletişime geçebilirsiniz. 

  Lazerle Çatlak Tedavisi Nedir?

  Lazerle çatlak tedavisi, cildin kısa bir zamanda fazla genişlemesi ve buna bağlı olarak da ideal yapısını kaybetmesi sonucu meydana çıkan cilt çatlaklarını ortadan kaldırmak için yapılan uygulamadır. Lazerle çatlak tedavisi, cilt çatlaklarının giderilmesinde son derece etkili bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde cildin esnek bir yapıya sahip olmasını sağlayan bağ dokular yenilenir, kollajen sentezinin artması ile birlikte dokular eski, genç yapılarına yeniden kavuşurlar. Lazerle çatlak tedavisi sırasında, germe ameliyatlarında olduğu gibi cildi onarmak ve sıkı bir yapıya kavuşturmak için herhangi bir cerrahi işleme başvurulmaz. Tüm işlemler medikal olarak, ameliyatsız bir şekilde gerçekleştirilir. 

  Lazerle Çatlağı Tedavisi Neden Yapılır?

  Lazerle cilt çatlağı tedavisi şu gibi amaçlarla yapılabilir:

  • Cildin yeniden esnek ve sağlıklı bir yapıya kavuşmasını sağlamak.
  • Cilt yüzeyi üzerinde çeşitli nedenlerden meydana gelen çatlakları ortadan kaldırmak.
  • Cildin bütünlüklü ve genç bir görünüm kazanmasını sağlamak.
  • Cildi destekleyerek yenilenmesini ve gençleşmesini sağlamak.

  Lazerle çatlak cilt tedavisi bu gibi nedenlerden yapılabilir. 

  Lazerle Çatlağı Tedavisi Kimlere Yapılır?

  Lazerle cilt çatlağı tedavisi, vücudunun belli bölgelerinde çatlaklar meydana gelmiş olan ve 18 yaşını doldurmuş olan her bireye uygulanabilir. Bu uygulama en sık obezite cerrahisi yaptırmış olan bireyler tarafından tercih edilir. Bununla birlikte 35 ila 45 yaşları civarında olan bireyler tarafından da yaşlanma karşıtı etkileri nedeniyle sıkça tercih edilir. 

  Cilt Çatlağı Neden Olur?

  Cilt çatlağı pek çok nedenden ortaya çıkabilir, bu nedenlerden en yaygınları şunlardır:

  • Ani ve yüksek miktarda kilo almak.
  • Hızlı bir şekilde kilo vermek.
  • Hormon dengesizliği.
  • Genetik etmenler.
  • Çeşitli cilt hastalıkları.
  • Bazı önerilmeyen kozmetik ürünlerin düzenli kullanımı.
  • Güneş ışığı, rüzgar ve benzer dış etmenlerin olumsuz etkileri.

  Cilt çatlağı nedenleri bu şekilde sıralanabilir. 

  Lazerle Çatlak Tedavisi Ne Kadar Sürer?

  Lazerle çatlak cilt tedavisi süresi, uygulamanın yapıldığı cilt bölgesine ve bu bölgenin genişliğine göre değişiklik gösterebilir. Lazerle cilt çatlağı tedavisi genellikle 15 dakika kadar süren seanslar halinde yapılır. Doktorunuz uygulamanın yapılacağı bölgeyi inceledikten sonra lazerle cilt çatlağı tedavisinin süresi hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir. 

  Lazerle Çatlak Tedavisi Kaç Seans Sürer?

  Lazerle cilt çatlağı tedavisi, bölgedeki cildin durumuna ve çatlakların yoğunluğuna göre 3 ila 5 seans kadar sürebilir. Seans sayısı bazen belirttiğimiz rakamdan daha az, bazen ise daha çok olabilir. Doktor seans sayılarınızı, bir muayenenin ardından sizinle birlikte kararlaştıracaktır. Lazerle çatlak cilt tedavisi seansları arasında yaklaşık 3 ila 4 haftalık süreler bulunur. 

  Lazerle Çatlak Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Lazerle cilt çatlağı tedavisi son derece konforlu ve ağrısız bir işlemdir. Ancak yine de hastanın işlem sırasında en ufak bir rahatsızlık hissi bile duymaması için hedef cilt bölgesine topikal anestezi kremi uygulanabilir. Lazerle cilt çatlağı tedavisi sırasında, anestezi kremi sürüldükten sonra hedef cilt bölgesine kontrollü lazer atımları yapılır. Bu lazer atımları sayesinde bölgedeki dokuların yenilenme mekanizmaları yeniden aktif hale getirilir. Böylece tedavi tamamlanmış olur. Bu tedaviden sonra hastanede kalmaya gerek yoktur, hastalar işlemden sonra evlerine dönebilirler.

  İstanbul Lazerle Çatlak Tedavisi Fiyatları 2024

  İstanbul lazerle çatlak cilt tedavisi fiyatları ve benzer konular hakkında detaylı bilgi almak için Doç. Dr. Mustafa Behram ile iletişime geçebilirsiniz.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button