Hüdoplasti İstanbul

  Hüdoplasti İstanbul; genital bölgenin dışarıdan görünen kısmı, tıp dilinde vulva olarak isimlendirilir. Vulvada vajinal dudaklar, klitoris ve klitoris şapkası gibi yapılar bulunmaktadır. Bu yapıların her biri, genital bölgenin çekiciliği için ayrı bir önem taşımaktadır. Klitoris şapkası olarak bahsetmiş olduğumuz deri dokusu, klitorisi çevreler ve belli oranda muhafaza eder. Ancak bu doku, bazı kadınlarda beklenenden çok daha uzun ve sarkık bir yapıya sahip olabilmektedir. Bu da vajinanın estetik görünümünü etkileyebilmekte, hatta kadınların cinsel olarak uyarılmalarını zorlaştırabilmektedir.

  Hüdoplasti İstanbul olarak bilinen genital estetik ameliyatı da tam olarak bahsettiğimiz sorunları gidermek, genital bölgenin estetik bütünlüğünü sağlamak; çekici ve genç bir vulva görünümü meydana getirmek için yapılır. Yazımızın devamında ‘’Hüdoplasti nasıl yapılır?’’, ‘’Klitoris estetiği nasıl olur?’’, ‘’Klitoris estetiğinin faydaları nelerdir?’’ ve ‘’Klitoris estetiği öncesi sonrası süreçler nasıldır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt bulabilirsiniz. İstanbul hüdoplasti ameliyatı hakkında merak ettikleriniz için bize ulaşabilir; detaylı bir görüşme için Dr. Mustafa Behram gibi alanında uzman bir hekimden randevu alabilirsiniz.

  Klitoris Nedir? Klitoris Nerededir?

  Klitoris, vulvada yer alan; yapı ve görev bakımından erkeklerdeki penis başını andıran bir organdır. Klitorisin bünyesinde birbirleri ile özel bağlantıları olan sinir ağları bulunmaktadır. Bu sinir ağları, yine klitoris bünyesinde yer alan zengin bir kılcal damar ağı ile beslenirler. Bahsetmiş olduğumuz yapısı sayesinde klitoris, temasa karşı oldukça hassastır. Bu hassas yapı, cinsel birliktelikler ve mastürbasyon gibi faaliyetler sırasında klitorisin cinsle olarak uyarılmasını sağlar. Bu uyarılma hali bir süre devam ederse kişi orgazma ulaşır. Klitorisin üzerinde ve çevresinde, klitoris şapkası isimli bir doku yer almaktadır. Bu doku bazı kişilerde sarkık ve uzun bir yapıya sahip olabilir. 

  Hüdoplasti Nedir? Hüdoplasi Ne Demek?

  Hüdoplasti İstanbul, klitoris şapkası olarak bilinen deri dokusunun, estetik ölçütlerce yeniden düzenlenmesi için yapılan operasyondur. Klitoris estetiği olarak da bilinen bu işlem sırasında klitorisin kendisine müdahale edilmez. Yalnızca onu çevreleyen deri dokusuna müdahale edilir. Bu uygulama çoğunlukla labioplasti ameliyatıyla birlikte yapılmaktadır. Böylece hem klitoris şapkasının hem de vajinal dudakların estetik bir görünüm elde etmesi mümkün olabilir. Genital bölgenin estetik bütünlüğü pekiştirilebilir.

  Hüdoplasti Neden Yapılır?

  Hüdoplasti, klitoris şapkası veya klitoral hood olarak bilinen deri dokusunu yeniden düzenlemek için yapılır. Bahsi geçen doku bazı kişilerde uzun ve sarkık bir yapıya sahiptir. Bu yapı hem hoş kabul edilmeyen, düzensiz bir vulva görüntüsüne sebep olabilir hem de kişinin cinsel olarak uyarılmasını zorlaştırabilir. Hüdoplasti bahsi geçen sorunları ortadan kaldırmak için yapılır.

  Hüdoplasti Kimlere Yapılabilir?

  Hüdoplasti 18 yaşını doldurmuş olan bireylere yapılmaktadır. Daha erken yaşlarda olan kişilere hüdoplasti veya benzeri estetik operasyonları önerilmemektedir.

  Hüdoplasti Ne Kadar Sürer?

  Hüdoplasti ameliyatı yaklaşık 30 dakika içinde tamamlanmaktadır. Ancak hüdoplastiye labioplasti de eşlik ediyorsa operasyonun süresi normalden daha fazla olabilmektedir. Doktorunuz, talep ettiğiniz işlemler doğrultusunda sizi, tahmini operasyon süresi hakkında detaylı olarak bilgilendirecektir.

  Hüdoplasti Ağrılı Mı?

  Hüdoplasti sırasında kesinlikle ağrı hissedilmez. Bu operasyon anestezi altında yapılmaktadır. Bölgedeki sinirlerin ağrı iletme özelliği, geçici olarak engellendiği için hasta ağrı veya rahatsızlık hissi duymayacaktır.

  Hüdoplasti Nasıl Yapılır? Klitoris Estetiği Nasıl Yapılır?

  Hüdoplasti, lokal anestezi veya sedasyon altında yapılabilmektedir. Eğer hüdoplastiye labioplasti de eşlik ediyorsa anestezi uygulamasının detayları değişiklik gösterebilir. Tüm bu bahsettiğimiz uygulamalar, hastanın cerrahi işlemler sırasında ağrı hissi duymasını tamamen engellerler. Anestezi işlemi tamamlandıktan sonra doktor, vulva üzerinde yer alan klitoris şapkasına müdahale etmeye başlar. Bu dokudaki eşitsizlikler ve sarkmalar giderilir. Sarkmanın en büyük nedeni olan fazla deri dokusu, özel kesiler yardımı ile alınır. Böylece genital bölge toplu ve estetik bir görünüm elde etmiş olur. Klitoris estetiği yaklaşım yarım saat içinde son bulmaktadır.

  Hüdoplasti Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Ameliyat sonrasında hastalar birkaç saatliğine hastanede misafir edilirler. Bu süreçte gerekli pansuman işlemleri yapılabilir ve kontroller gerçekleştirilebilir. Aynı şekilde anestezinin etkilerinin geçmesi de beklenebilir. Daha sonra ise taburcu işlemleri yapılır. Hüdoplasti ameliyatından yaklaşık 1 hafta sonra hastalar büyük oranda iyileşirler. Doktorunuz hüdoplasti öncesi sonrası süreçler hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

  Hüdoplasti Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Klitoris estetiği sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Bir ila iki gün boyunca duş alınmamalıdır.
  • Doktorun tavsiye ettiği süre boyunca vajinal birliktelikte bulunulmamalıdır.
  • Bir süre spor yapılması önerilmez.
  • Tam iyileşme sağlanana kadar rahat kıyafetler tercih edilmelidir.
  • Havuza, hamama veya denize girilmemelidir.
  • Doktor tavsiyelerine dikkatle uyulmalıdır.

  Doktorunuz klitoris estetiği öncesi sonrası dikkat edilmesi gerekenler hakkında detaylı bilgilendirmelerde bulunacaktır.

  İstanbul Hüdoplasti Fiyatları 2024

  İstanbul hüdoplasti fiyatları, uygulamanın kapsamına ve nerede yapıldığına göre kişiden kişiye değişebilir. İstanbul klitoris estetiği fiyatları hakkında merak ettikleriniz için bize ulaşabilir; detaylı bir görüşme için Dr. Mustafa Behram gibi alanında uzman bir hekimden randevu alabilirsiniz.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button