Lazerle Genital Beyazlatma İstanbul

  Lazerle genital beyazlatma İstanbul, vulvadaki kararmayı gidermek ve genital bölgenin pembe ila beyaz tonlarında, doğal bir renge kavuşmasını sağlamak için yapılan uygulamadır. Vajinal bölgenin estetik görünümü; vajina çevresinde bulunan yapısal bozukluklar, yıpranmalar ve renk değişimleri sebebiyle bozulabilmektedir. Vajina kararması olarak bilinen durum, birçok kadının başına gelmekte ve estetik olarak hoş olmayan bir görüntüye sebep olabilmektedir. Bu görüntü, kadınların özgüven sorunları yaşamalarına sebep olabilir. Kadınların cinsel yaşamlarını oldukça olumsuz bir şekilde etkileyebilir. İleri yaş, yanlış epilasyon uygulamaları ve genetik faktörler gibi sebeplerden zamanla kararan vajina; lazerle vajina beyazlatma işlemi ile pembe ve parlak bir görünüme sahip olabilmektedir. Bu işlem sayesinde vajinaya doğal rengi yeniden kazandırılır, ten ile uyumlu bir renk dengesi oluşturulur. Böylelikle vajina estetik açıdan zengin ve hoş bir görünüme sahip olur. Yazımızın devamında ‘’Lazerle vajina beyazlatma nasıl yapılır?’’, ‘’Lazerle vulva beyazlatma ne kadar sürer?’’, ‘’Lazerle genital kararma tedavisi kaç seans sürer?’’ ve ‘’Lazerle genital beyazlatmanın avantajları nelerdir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul lazerle genital beyazlatma hakkında detaylı bilgi almak için Doç. Dr. Mustafa Behram ile iletişime geçebilirsiniz. 

  Lazerle Genital Beyazlatma Nedir?

  Lazerle genital beyazlatma, genital bölgede meydana gelen kararmayı, bölgedeki pigmentleri yok etmek ve vajinaya estetik bir renk dengesi kazandırmak için yapılan uygulamadır. Lazerle genital beyazlatma, günümüzde diğer genital beyazlatma uygulamalarına kıyasla daha sık tercih edilmektedir. 

  Lazerle Genital Beyazlatma Neden Yapılır?

  Vajina ve çevresi birtakım sebeplerden zamanla kararabilmektedir. Vajinada meydana gelen kararmalar estetik olmayan bir görüntüye yol açarak özgüven düşüklüğüne sebep olabilir. Kişiler özgüven düşüklüğü gibi sebeplerden cinsel ilişkilerden kaçınabilirler. Bu da ilişkilerde birtakım problemlere yol açabilir. Lazerle vajina beyazlatma işlemi, vajinanın renk dengesinin yeniden kurulabilmesi ve vajinanın estetik bir görüntüye kavuşabilmesi için yapılır. Böylelikle vajinalarının renkleri sebebiyle özgüven düşüklüğü yaşayan kişiler sağlıklı bir cinsel hayata kavuşabilirler.

  Lazerle Genital Beyazlatma Kaç Yaşında Yapılır?

  Lazerle genital beyazlatma uygulaması 18 yaşını doldurmuş bireylere uygulanabilir. Lazerle genital beyazlatma gibi uygulamaların 18 yaşından küçük bireylere yapılması uygun değildir. Reşit olan bireyler ise istedikleri zaman lazerle vajina beyazlatma yaptırabilirler. 

  Genital Bölge Kararması Neden Olur?

  Kadınlarda genital bölge, birtakım genetik faktörler, hormonal değişimler ve fiziksel uyaranlar sebebiyle kararabilmektedir. Vajina kararmasına yol açabilen sebepler arasında şunlar bulunmaktadır:

  • Hormon bozuklukları, hormonal değişimler.
  • Polikistik over sendromu.
  • Yanlış epilasyon ve ağda uygulamaları.
  • Doğum kontrol hapları.
  • Genetik faktörler.
  • Yanlış iç çamaşırı seçimi.

  Vajinada meydana gelen kararma, lazerle vajina beyazlatma işlemi ile çok kısa bir sürede giderilebilmektedir. 

  Vajina Kararması Nasıl Geçer?

  Vajina kararmasını önlemek ve kararmanın ilerlemesini engellemek için çeşitli yaşam tarzı değişiklikleri yapılabilir. Ancak bu değişimler çoğu zaman var olan kararmayı gidermek için yeterli olmazlar. Bu durumda vajina kararmasını ortadan kaldırmak için lazer ile genital beyazlatma gibi işlemlere başvurulabilir. 

  Lazerle Genital Beyazlatma Ne Kadar Sürer?

  Lazerle vajina beyazlatma işlemi hemen hemen 20 dakika sürmektedir ve genelde tek seans yeterli olabilmektedir. Bahsettiğimiz işlemler ve bu işlemlerin süresi; operasyonun kapsamına göre değişiklik gösterebilmektedir. Hastalar lazer uygulamasından hemen sonra günlük yaşantılarına geri dönebilirler. Lazerle vajina beyazlatma işlemi bu sebeple oldukça sık tercih edilen bir uygulamadır. 

  Lazerle Genital Beyazlatma Nasıl Yapılır?

  Lazerle vajina beyazlatma, doktor muayenesi sırasında detaylı bir şekilde planlanmalıdır. Bu muayene sırasında hastanın cilt özellikleri ve vajina çevresinin renk dengesi özenle analiz edilir. Elde edilen bulgular ışığında lazer cihazının ayarları yapılır. Vajinaya kazandırılacak olan renk tonu kararlaştırılır.

  İşlem sırasında lazer cihazı dikkatli bir şekilde kullanılarak cildin üst tabakası soyulur. Böylelikle deri altında yer alan ve kararmaya sebep olan renk pigmentleri ortadan kaldırılmış olur. Vajinal bölgede yer alan deri kendini yenilerken pembe, parlak ve canlı bir renge sahip olacaktır.

  Lazerle Genital Beyazlatma Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Lazerle vajina beyazlatma işlemi, diğer estetik uygulamalara kıyasla oldukça konforlu ve hızlı bir işlemdir. İşlemden hemen sonra taburcu edilen hastalar, günlük yaşamlarına güvenle dönebilirler.

  Uygulama sonrasında genital bölgede hafif yanmalar ve kızarıklıklar oluşabilir. Bunların geçici olduğunu unutmamak gerekir. Doktorunuz, vajina beyazlatma sonrası iyileşme süreci hakkında size tavsiyelerde bulunacaktır. Bu süre boyunca cilt yenilenmesini destekleyen ve hızlandıran kremler de doktor tarafından önerilebilmektedir. İyileşme süreci boyunca, bir süre cinsel ilişkide bulunmamak ve genital bölgenin temizliğine dikkat etmek gerekmektedir. 

  İstanbul Lazerle Genital Beyazlatma Fiyatları 2024

  İstanbul lazerle genital beyazlatma fiyatları ve lazerle vajina beyazlatma ücreti gibi konular hakkında detaylı bilgi almak için Doç. Dr. Mustafa Behram ile iletişime geçebilirsiniz.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button