İstanbul Genital PRP Tedavisi

  Cildimiz ve dokularımız, güneş ışı, kullandığımız kozmetik ürünler, kazalar ve hava şartları gibi pek çok farklı sebepten sürekli bir yıpranma süreci içerisindedir. Vücudumuzda, bu yıpranmanın etkilerini azaltabilen, yıpranan dokuları onarabilen bazı doğal mekanizmalar yer almaktadır. Bu doğal mekanizmaların bazıları, kanımızda bulunan ‘’platelet’’ isimli onarıcı hücreler yardımıyla çalışmaktadır. Platelet hücreleri, hasarın veya yıpranmanın olduğu bölgeye ulaşarak bu bölgedeki dokuları onarmaya, gençleştirmeye ve canlandırmaya başlarlar. PRP tedavisinde de tam olarak bu mekanizma kullanılmaktadır. Bireyin kendisinden alınan kan, özel bir işlem yardımı ile onarıcı platelet hücreleri bakımından yoğun hale getirilir.

  Daha sonra ise direkt olarak yıpranmanın olduğu bölgeye enjekte edilir. Böylece hedef bölge gençleşmeye ve iyileşmeye başlar. PRP tedavisi vücudun pek çok bölgesine uygulanabilmektedir. Genital bölgeye uygulanan PRP tedavisi de genital PRP olarak isimlendirilmektedir. Yazımızın devamında ‘’Genital PRP nasıl yapılır?’’, ‘’PRP tedavisi nedir?’’, ‘’Genital PRP ne kadar sürer?’’ ve ‘’Genital PRP’nin faydaları nelerdir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt bulabilirsiniz. İstanbul genital PRP tedavisi hakkında merak ettikleriniz için bizi arayabilir; detaylı bir görüşme için Dr. Mustafa Behram gibi alanında uzman bir hekimden randevu alabilirsiniz.

  Genital PRP Nedir?

  Genital PRP İstanbul, genital bölgedeki dokuların canlanması, gençleşmesi ve çekici bir görünüm kazanması için yapılan uygulamadır. İstanbul genital PRP ameliyatsız bir estetik uygulamasıdır. Hastanın kendi kanındaki iyileştirici hücreler yardımıyla gerçekleşmektedir. Platelet isimli bu hücreler, yüksek miktarda enjekte edildikleri bölgelerde hızlı bir iyileşme süreci başlatırlar. Böylece dokular onarılır ve genç bir görünüme kavuşurlar.

  Genital PRP Neden Yapılır?

  Genital PRP, ilerleyen yaş, ağda ve epilasyon gibi faktörler sebebiyle yıpranan dokuların onarılması amacıyla yapılır. Bu dokularda meydana gelen yıpranma, genital bölgenin yaşlı ve çekici olmayan bir görüntüye sahip olmasına yol açar. Genital PRP tedavisi sayesinde genital bölgedeki dokular onarılabilir. Böylece hem daha estetik bir genital bölge görünümü hem de daha sağlıklı bir cinsel yaşam elde edilebilir. Genital PRP bahsettiğimiz amaçlar doğrultusunda yapılmaktadır.

  Ameliyatsız Estetik Nedir?

  Ameliyatsız estetik, uzun ve zorlu cerrahi işlemlere gerek kalmadan estetik problemlerin ortadan kaldırılması için yapılan uygulamalardır. Bu uygulamalar sayesinde hedef bölgedeki yıpranma, yaşlılık belirtileri ve renk değişimi gibi sorunları çözmek mümkündür. Ameliyatsız estetik uygulamaları arasında Genital PRP tedavisi, genital beyazlatma ve G noktası büyütme gibi işlemler yer almaktadır. Sitemizdeki yazıları inceleyerek bu işlemlerin tamamı hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

  Genital PRP Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

  Genital PRP tedavisinin avantajları ve faydaları arasında şunlar yer almaktadır:

  • Genital PRP hızlı ve ağrısız bir uygulamadır.
  • Genital PRP tedavisi sayesinde dokulardaki yıpranma giderilebilir, genç ve çekici bir genital bölge görünümü elde edilebilir.
  • Dokuların canlanması ile birlikte cinsel uyarılma daha kolay gerçekleşebilir.
  • Genital PRP sonrası uzun iyileşme süreçlerine gerek yoktur. İşlemin hemen ardından gündelik yaşama dönmek mümkündür.
  • Genital PRP işlemi hastanın kendi kanındaki onarıcı hücrelerle yapılır. Bu yüzden yan etki veya alerji gibi durumlar gözlenmez.
  • Genital PRP tekrarlanabilen bir işlemdir.

  Genital PRP tedavisinin faydaları ve avantajları bu şekilde sıralanabilir.

  Genital PRP Kimlere Yapılır?

  Genital PRP tedavisi 18 yaşını doldurmuş, yani reşit olan her bireye yapılabilir. Eğer hedef bölgede bir enfeksiyon veya iyileşmemiş yara bulunuyorsa genital PRP tedavisinin bir süre ertelenmesi önerilebilir.

  Genital PRP Ağrılı Mı?

  Genital PRP ağrılı bir işlem değildir. İşlem özel enjeksiyon uygulamalarıyla yapılmaktadır. Yani cerrahi kesiler ve dikişler kullanılmaz. Ancak ağrı eşiği düşük olan hastalar için uygulama öncesinde hedef bölgelere ağrı kesici krem sürülebilir. Böylece işlem çok daha ağrısız ve rahat bir şekilde gerçekleşebilir.

  Genital PRP Riskleri Nelerdir?

  Genital PRP tedavisinin herhangi bir riski yoktur. Bu uygulama sırasında, daha önce de bahsetmiş olduğumuz gibi yabancı bir madde değil, hastanın kendi kanı kullanılır. Yani vücut, enjekte edilen maddeyi zararlı veya yabancı bir madde olarak algılamaz. Böylece alerji gibi sorunlar ortaya çıkmaz.

  Genital PRP Nasıl Yapılır?

  Genital PRP işlemi sırasında öncelikle hastadan bir tüp kan alınır. Bu miktar bir çay bardağının 10’da 1’ine tekabül etmektedir. Yani miktar oldukça az olduğu için kan alımına bağlı istenmeyen sorunlar gözlenmez. Alınan kan, özel bir tüpe koyulduktan sonra santrifüj cihazı ile yüksek hızlarda döndürülür. Bu döndürme işlemi sayesinde, onarıcı platelet hücreleri tüpün belli bir bölgesinde birikirler. Doktor bu hücreleri enjektör yardımı ile toplar daha sonra ise planlanan bölgelere enjekte eder. Enjeksiyon işlemi öncesinde bölgeye ağrı kesici krem sürüldüğü için ağrı ve rahatsızlık hissi oluşmaz. Genital PRP işlemi hemen hemen yarım saat kadar sürmektedir.

  Genital PRP Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Genital PRP tedavisinden hemen sonra gündelik yaşam dönmek mümkündür. Ancak bir süre hedef bölgeye su temas ettirilmemelidir. Aynı şekilde bölgeye masaj uygulanmaması, bir gün kadar rahat kıyafetler tercih edilmesi önerilmektedir. Uygulama bölgesinde meydana gelen kızarıklıklar yaklaşık bir ila iki gün içerisinde azalarak kaybolacaklardır. 

  İstanbul Genital PRP Fiyatları 2024

  İstanbul genital PRP tedavisi fiyatları, uygulamanın kapsamına göre kişiden kişiye değişebilir. İstanbul genital PRP tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için bizi arayabilir; detaylı bir görüşme için Dr. Mustafa Behram gibi alanında uzman bir hekimden randevu alabilirsiniz.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button