Lazerle Vajina Daraltma İstanbul

  Lazerle vajina daraltma İstanbul, genişleyen vajinal kanalın lazer atımları ile uyarılması ile yapılan ve bölgedeki dokuların iyileşmesini, vajinal kanalın yeniden dar bir yapıya kavuşmasını sağlayan uygulamadır. Kaslardan ve yumuşak dokulardan meydana gelen vajina, dişi üreme sistemi için çok önemli olan bir organdır. Vajina esnek bir yapıya sahip olsa da çok sayıda doğum yapmak, iri bir bebek dünyaya getirmek, ileri yaş veya kürtaj işlemi gibi sebeplerden genişleyebilir. Bu sebepler vajinanın sadece genişlemesine değil yıpranmasına ve bazı dokuların sarkmasına da sebep olabilmektedir. Vajinada meydana gelen genişlemeler, her iki partner için de cinsel birliktelikten alınan hazzı düşürebilir. Lazerle vajina daraltma işlemi, yıpranan dokuların toparlanması ve vajinada meydana gelen genişliğin giderilmesi amacıyla gerçekleşir. Bu işlem sayesinde kişiler sağlıklı bir cinsel hayata kavuşabilmektedirler. Lazerle vajina daraltma uygulaması, doktor tarafından hasta için özel olarak planlanan süreçler içerir. Bu süreçler, hastanın ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda doktor muayenesi sırasında planlanır. Yazımızın devamında ‘’Lazerle vajina daraltma ne kadar sürer?’’, ‘’Lazerle vajina daraltma kaç seans sürer?’’, ‘’Lazerle vajina daraltma kaç yaşında yapılabilir?’’ ve ‘’Lazerle vajina daraltma sonrası iyileşme süreci nasıldır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul lazerle vajina daraltma uygulaması hakkında detaylı bilgi almak için Doç. Dr. Mustafa Behram ile iletişime geçebilirsiniz.

  Lazerle Vajina Daraltma Nedir?

  Vajina genişlemesi birçok farklı sebepten meydana gelebilmektedir. Normal şartlarda oldukça esnek olan vajina, zamanla esnekliğini kaybedebilir. Bu sebeple eski, dar haline dönmesi zorlaşır. Normal doğum sırasında bebeğin dünyaya gelebilmesi için vajina, 15 santime kadar genişleyebilmektedir. Esnekliğini kaybeden vajinalar eski hallerine gerektiği oranda dönemeyebilirler. Vajina genişlemesine sebep olabilen faktörler arasında şunlar bulunabilmektedir:

  • Normal doğumlar.
  • İri bir bebek dünyaya getirmek.
  • Çok sayıda doğum yapmak.
  • Kalıtımsal sebepler.
  • Kürtaj gibi işlemler.

  Lazerle vajina daraltma sayesinde genişleyen vajina, kısa bir sürede daraltılabilmektedir.

  Lazerle Vajina Daraltmanın Avantajları Nelerdir?

  Lazerle vajina daraltmanın avantajları arasında şunlar yer alır:

  • Ameliyatsız bir şekilde yapılır, bu yüzden zorlu ve riskli anestezi işlemi gerektirmez.
  • İyileşme süreci son derece konforludur.
  • Enfeksiyon riski düşüktür.
  • Ağrısız bir şekilde yapılır.
  • Tedaviden sonra günlük yaşama dönülebilir.
  • Tedaviden bir hafta sonra cinsel ilişkide bulunulabilir.

  Lazerle vajina daraltma avantajları bu şekilde sıralanabilir. 

  Lazerle Vajina Daraltma Kaç Yaşında Yapılır?

  Lazerle vajina daraltma işlemi 18 yaşını dolduran her bireye uygulanabilir. Bu işlemin herhangi bir üst yaş sınırı yoktur. Reşit olan bireyler, vajinal dokularının iyileşebilmesi, vajinal kanaldaki sarkmaların giderilmesi ve vajinanın daraltılması için istedikleri zaman lazerle vajina daraltma yaptırabilirler. 

  Lazerle Vajina Daraltma Ağrılı Mı?

  Lazerle vajina daraltma ağrılı bir uygulama değildir. Uygulama sırasında herhangi bir kesi veya dikiş işlemine başvurulmaz. Bu yüzden de genel anestezi gibi riskli anestezi uygulamalarına gerek kalmaz. 

  Lazerle Vajina Daraltma İstanbul Ne Kadar Sürer?

  Lazerle vajina daraltma uygulaması yaklaşık 20 dakika kadar sürer. Bu uygulama iki seans halinde yapılır. Seanslar arasında genellikle 4 ila 6 haftalık periyotlar yer alır.

  Lazerle Vajina Daraltma İstanbul Nasıl Yapılır?

  Lazerle vajina daraltma uygulaması sırasında doktor kararına göre lokal anestezi veya ağrı kesici kremler uygulanabilir. Lazerle vajina daraltma uygulaması oldukça ağrısız bir işlem olduğu için basit anestezi uygulamaları yeterli olabilmektedir.

  Lazerle vajina daraltma işlemi, doktor tarafından kullanılan özel bir cihaz tarafından, vajinanın ışınlarla taranması şeklinde gerçekleştirilir. Bu ışınlar sayesinde hasarlı dokular uyarılır ve sıkılaştırılır. Lazer ışınları sayesinde sıkılaştırılan dokular vajinanın daralmasını sağlar. Vajina içine uygulanan lazer ışınlarının gücü, işlem için özel olarak ayarlanır. Dolayısıyla vajinaya herhangi bir hasar verilmez.

  Lazerle Vajina Daraltma Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Lazerle vajina daraltma uygulaması cerrahi operasyonlara kıyasla çok daha hızlı, konforlu ve modern bir işlemdir. Bu işlemden sonra hastalar rahatlıkla ayaklanabilir ve günlük yaşantılarına dönebilirler. Uygulama sırasında herhangi bir cerrahi işlem yapılmadığı için lazerle vajina daraltma sonrası iyileşme süreci oldukça konforludur. Hastaların tek yapmaları gereken; kişisel hijyene dikkat etmek, bir süre cinsel ilişkide bulunmamak ve doktor tarafından verilen tavsiyelere uymaktır.

  İstanbul Lazerle Vajina Daraltma Fiyatları 2024

  İstanbul lazerle vajina daraltma fiyatları uygulaması hakkında detaylı bilgi almak için Doç. Dr. Mustafa Behram ile iletişime geçebilirsiniz.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button