Lazerle Genital Yenilenme ve Gençleşme İstanbul

  Lazerle genital yenilenme ve gençleştirme İstanbul, genital dokulardaki yıpranmayı gidermek ve vajinal kanal gibi bölgelerin gençleşmesini sağlamak amacıyla yapılan uygulamadır. Genital bölgeyi meydana getiren dokuların bireyin yaşamı boyunca değişim halindedir. Bu değişim bazen adet döngüsü kapsamında bazen ise gebelik ve doğum gibi süreçler nedeniyle meydana gelir. Bahsi geçen değişim sırasında dokular zaman içerisinde yıpranırlar. Her ne kadar dokuların sahip olduğu doğal iyileşme mekanizmaları etkin bir şekilde çalışıyor olsa da bazen meydana gelen yıpranmayı onarmak kolay olmayabilir. Bu gibi durumlarda bireyler, lazerle genital yenilenme ve gençleşme gibi uygulamalara başvurabilirler. Böylece herhangi bir cerrahi işleme gerek kalmadan çok daha genç ve çekici bir genital bölge görünümüne kavuşabilirler. Yazımızın devamında ‘’Lazerle genital yenilenme nasıl olur?’’, ‘’Lazerle genital bölge yenilenmesi ne kadar sürer?’’, ‘’Lazer tedavisi ile genital gençleştirme kaç yaşında yapılır?’’ ve ‘’Lazerle genital gençleştirme sonrası iyileşme süreci nasıldır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul lazerle genital yenilenme hakkında detaylı bilgi almak için Doç. Dr. Mustafa Behram ile iletişime geçebilirsiniz. 

  Lazerle Genital Bölge Yenileme Nedir?

  Lazerle genital bölge yenileme, genital bölgede yer alan organların hem estetik hem de işlevsel açıdan, çok daha ideal bir yapıya kavuşabilmesi, genital dokuların yenilenmesi amacıyla yapılan işlemdir. Lazerle genital bölge yenileme, halk arasında genital bölge gençleştirme olarak da bilinir. Ameliyatsız ve anestezisiz bir şekilde, herhangi bir ağrı hissine neden olmadan gerçekleştirilen bu uygulama sayesinde bireyler daha genç bir genital bölge görünümüne sahip olabilirler. 

  Lazerle Genital Bölge Gençleştirme Nedir?

  Lazerle genital bölge gençleştirme, genital bölgedeki yıpranmayı ve bu yıpranmaya bağlı olarak bireyin günlük yaşamında veya cinsel hayatında çıkan sorunları gidermek amacıyla yapılan uygulamadır. Genital bölgede ortaya çıkan yıpranma, başta vajinal kuruluk ve vajina genişlemesi gibi pek çok soruna yol açabilir. İdrar kaçırma sorunu da genital bölgedeki dokuların yıpranması nedeniyle meydana gelebilir. Lazerle genital bölge gençleştirme hem bu yıpranan dokuları onarmak hem de bahsi geçen ikincil sorunları ortadan kaldırmak için yapılır. 

  Lazerle Genital Yenilenme ve Gençleşme Neden Yapılır?

  Lazerle genital yenilenme ve gençleşme şu gibi amaçlar doğrultusunda yapılabilir:

  • Genital bölge dokularındaki hücresel yenilenme mekanizmalarını aktifleştirmek.
  • Bölgedeki kollajen sentezini arttırarak dokuların gençleşme süreçlerini desteklemek.
  • Genital bölgedeki yıpranmaya ve yaşlanmaya bağlı ortaya çıkan işlev kaybını gidermek.
  • Vajinal kuruluk, cinsel isteksizlik, vajina genişlemesi ve idrar kaçırma gibi ikincil sorunları ortadan kaldırmak.

  Lazerle genital yenilenme ve vajina gençleştirme uygulaması bu gibi amaçlarla yapılabilir. 

  Lazerle Genital Yenileme ve Gençleştirme Kaç Yaşında Yapılır?

  Lazerle genital yenilenme ve gençleştirme, diğer lazer uygulamaları gibi reşit olan her bireye uygulanabilir. Bu uygulama genellikle daha öncesinde zorlu doğumlar yapmış, orta yaşlı bireyler tarafından tercih edilir. Ancak 18 yaşını doldurmuş olan her birey, yaşlanma karşıtı bir işlem olarak da lazerle genital yenilenme ve gençleştirme işlemine başvurabilir. 

  Lazerle Genital Yenilenmenin Yararları Nelerdir?

  Lazerle genital yenilenmenin yararları arasında şunlar bulunur:

  • Genital dokuların yenilenme ve gençleşme süreçleri önemli ölçüde desteklenir.
  • Genital bölgedeki dokular çok daha hızlı bir şekilde iyileşir.
  • Genital bölgede doku yıpranması sonucu oluşan işlevsel ve estetik sorunlar ortadan kaldırılabilir.
  • Genital bölgede çekici ve genç bir görünüm meydana getirilebilir.

  Lazerle genital yenilemenin yararları bu şekilde sıralanabilir. 

  Lazerle Genital Yenilenme Ne Kadar Sürer?

  Lazerle genital yenilenme işlemi genellikle 15 dakika içerisinde tamamlanır. Seanslar halinde yapılan bu uygulama, aynı amaçla gerçekleştirilen cerrahi işlemlere kıyasla hem daha konforlu hem de daha hızlıdır. 

  Lazerle Genital Gençleştirme Kaç Seans Sürer?

  Lazerle genital gençleştirme, genital bölgedeki yıpranmanın ve yaşlanmanın şiddetine göre 2 ila 4 seansta yapılabilir. Bazı durumlarda seans sayısının arttırılması da mümkündür. Lazerle genital gençleştirme seansları yaklaşık 3 ila 4 haftalık periyotlarla gerçekleştirilir. 

  Lazerle Genital Gençleştirme ve Yenilenme Nasıl Yapılır?

  Lazerle genital gençleştirme ve yenilenme uygulaması sırasında hastadan özel bir sedyeye, üzerinde hasta önlüğü ile uzanması istenir. Daha sonra ise doktor, genital bölgeyi işlem için hazırlar. Uygulama sırasında herhangi bir ağrı hissi oluşmayacağı için anestezi işlemine gerek yoktur. Doktor, hastanın vajina içerisine lazer probunu yerleştirir. İnce bir çubuğu andıran lazer probundan, bölgedeki dokulardaki iyileşme mekanizmalarını tetikleyen lazer ışınları saçılır. Böylece uygulama başarıyla tamamlanır. Lazerle genital gençleştirme sonrası eve dönmek veya günlük yaşama devam etmek mümkündür. 

  İstanbul Lazerle Genital Gençleştirme ve Yenilenme Fiyatları 2024

  İstanbul lazerle genital gençleştirme fiyatları ve genital bölge yenileme ücreti gibi konular hakkında detaylı bilgi almak için Doç. Dr. Mustafa Behram ile iletişime geçebilirsiniz.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button