İstanbul Vajinal Akıntı ve Kaşıntı Tedavisi

  Vajinal akıntı ve kaşıntı tedavisi İstanbul, normal olmayan vajinal akıntıları ve bu akıntılara eşlik eden genital kaşıntıları ortadan kaldırmak için yapılan tedavi uygulamalarıdır. Vajinal flora, vajina sağlığı için son derece önemli mikroorganizmalar barındırır. Bu mikroorganizmalar vajinanın sağlıklı bir pH değerine sahip olmasını ve böylelikle zararlı mikroorganizmalardan korunmasını sağlarlar. Vajinayı dış tehditlere karşı koruyan diğer savunma mekanizması ise vajinal akıntılardır. Vajinal akıntılar, sağlıklı her kadın tarafından deneyimlenir.

  Bir sağlık sorunu söz konusu olmadığı takdirde şeffaf ve kokusuz olan vajinal akıntılar; regl kanamalarının ardından koyu kırmızı bir renge de sahip olabilirler. Bununla birlikte eğer zararlı bir mikroorganizma vajinal floraya zarar verir ve vajinal enfeksiyonlara yol açarsa vajinal akıntıların yapısı değişebilir. Nomal olmayan vajinal akıntılar başta vajinal kaşıntı olmak üzere pek çok rahatsızlığa sebep olurlar. Bu yazının devamında ‘’Vajinal akıntı tedavisi nasıl olur?’’, ‘’Vajinal kaşıntı tedavisi nasıl olur?’’, ‘’Genital kaşıntı ne zaman geçer?’ gibi merak edilen soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. İstanbul vajinal akıntı tedavisi ve vajinal kaşıntı tedavisi hakkında merak ettikleriniz için Doç. Dr. Mustafa Behram ile iletişime geçebilirsiniz.

  Vajinal Akıntı Nedir?

  Vajinal akıntı, vajinanın korunabilmesi ve sağlıklı bir yapıya sahip olabilmesi için her kadının deneyimlediği biyolojik bir olaydır. Bununla birlikte tüm vajinal akıntılar doğal ve sağlık açısından yararlı değildir. Vajinada gerçekleşen mantar, bakteri veya virüs kaynaklı enfeksiyonlar hem rahatsız edici hem de sağlık açısından zararlı vajinal akıntılara yol açabilirler. Normalde şeffaf ve kokusuz bir yapıya sahip olan vajinal akıntılar, bahsettiğimiz durumlarda balığı andıran bir kokuya ve çeşitli renklere (yeşil, sarı, beyaz) sahip olabilirler.

  Vajinal Akıntı Neden Olur?

  Zararlı vajinal akıntılar en sık bakterilerin, virüslerin ve mantarların yol açtığı vajinal enfeksiyonlar sonucu meydana gelirler. Vajinal floranın bozulmasına yol açan kozmetik ürünler, ilaçlar ve uygulamalar da dolaylı yoldan vajinayı bahsi geçen enfeksiyonlara karşı korunmasız bırakabilirler.

  Vajinal Akıntı Belirtileri Nelerdir?

  Anormal vajinal akıntı belirtileri şunlardır:

  • Vajinal akıntının kötü bir kokuya sahip olması. Genelde anormal vajinal akıntılar ‘’balık kokusu’’nu andıran bir kokuya sahip olur.
  • Karın ve kasık bölgesinde ağrı.
  • Normalden daha sık idrara çıkma.
  • Vajinal akıntının sarı ila yeşil tonlarında bir renge sahip olması.
  • Ateş.
  • Yorgunluk hissi.
  • Vajinal kaşıntı.

  Anormal vajinal akıntılara da yol açan vajinal enfeksiyonlar bu gibi belirtilere yol açabilir. Dolayısıyla birey anormal vajinal akıntılarla birlikte bahsi geçen diğer şikayetleri de deneyimleyebilir. 

  Vajinal Akıntı Nasıl Olmalı?

  Normal vajinal akıntılar kokusuz ve şeffaf (bazen beyaz) bir yapıya sahip olmalıdır. Kaşıntıya ve benzer rahatsız edici hislere yol açmamalıdır.

  Vajinal Kaşıntı Nedir?

  Vajinal kaşıntı, vajinada meydana gelen enfeksiyonlar sonucu ortaya çıkan, son derece rahatsız edici bir şikayettir. Bu şikayet bireyin günlük yaşamını zorlaştırabilir ve bireyin hayat kalitesini düşürebilir.

  Vajinal Kaşıntı Neden Olur?

  Vajinal kaşıntının birincil nedeni vajinal enfeksiyonlardır. Vajina enfeksiyonları, vajinanın doğal ve sağlıklı yapısını yitirmesine sebep olurlar. Buna bağlı olarak da genital kaşıntı gibi şikayetler gelişebilir. 

  Vajina Kaşıntısı Nasıl Geçer?

  Vajina kaşıntısı, vajinada meydana gelen enfeksiyonun sonlandırılması ve vajinanın sağlıklı bir floraya kavuşturulması ile son bulabilir.

  Vajinal Akıntı ve Kaşıntı İçin Bitkisel Tedavi Var Mı?

  Vajinal akıntı ve kaşıntı için bitkisel bir tedavi yoktur. Bitkisel tedavilerin zararlı bakterileri yok etmek ve enfeksiyonları sonlandırmak gibi bir işlevi yoktur. Dolayısıyla vajinal akıntı ve kaşıntı sorunu yaşayan bireylerin tıbbi, güvenilir ve bilimsel tedaviye başvurması gerekir. Bunun için de bir kadın hastalıkları doktoru ile görüşülmelidir.

  Vajinal Akıntı ve Vajinal Kaşıntı Ne Zaman Geçer?

  Anormal vajinal akıntılar ve bunlara eşlik eden vajina kaşıntısı, tedavi başlangıcını takip eden birkaç gün içerisinde geçmiş olacaktır.

  Vajinal Akıntı ve Kaşıntı Tedavisi Nasıl Olur?

  Vajinal akıntı ve kaşıntı tedavisi, vajinada meydana gelen enfeksiyonu sonlandırmaya ve bireyin sahip olduğu şikayetleri ortadan kaldırmaya yöneliktir. Tedaviye geçilmeden önce ilk olarak vajinal enfeksiyonun ne tür bir mikroorganizma sebebiyle ortaya çıktığı belirlenmektedir. Bu amaç doğrultusunda çeşitli testler ve tanılama uygulamaları yapılabilmektedir. Daha sonra ise enfeksiyona yol açtığı tespit edilen mikroorganizmanın türüne göre bir tedavi planlaması yapılmaktadır. Bu tedavi çeşitli antibiyotik, antifungal veya antiviral ilaçlar içerebilmektedir. Aynı şekilde kaşıntı giderici kremler de tedaviye eşlik edebilir.

  Vajinal Akıntı Ve Kaşıntı Tedavisi Fiyatları 2024

  İstanbul vajinal akıntı tedavisi fiyatları ve vajinal kaşıntı tedavisi fiyatları hakkında merak ettikleriniz için Doç. Dr. Mustafa Behram ile iletişime geçebilir, randevu alabilirsiniz.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button