Blog geri dön

Genital Estetik Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Genital estetik operasyonları, genital bölgedeki estetik sorunların giderilmesi, bölgeye genç ve çekici bir görünüm kazandırılabilmesi için yapılırlar. En sık tercih edilen genital estetik operasyonları arasında labioplasti (iç dudak estetiği) ve vajinoplasti (vajina daraltma ameliyatı) yer almaktadır. Bununla birlikte lazer uygulamaları ile ameliyatsız bir şekilde yapılan genital estetik uygulamaları da mevcuttur. Yazımızın devamında genital estetik hakkında merak edilen çeşitli sorulara yanıt vereceğiz.

Genital Estetik İçin Hangi Bölüme Gidilmeli?

Genital estetik operasyonları veya uygulamaları, jinekoloji doktorları tarafından gerçekleştirilirler. Bu yüzden genital estetik yaptırmak isteyen bireyler kadın hastalıkları ve doğum, yani jinekoloji bölümüne başvurmalıdır.

Genital Estetik Sonrası İlk Cinsel İlişki Ne Zaman Olur?

Genital estetik operasyonları sonrasında genellikle hastanın 3 ila 4 hafta boyunca cinsel perhiz uygulaması, vajinal ilişkide bulunmaması gerekmektedir. Operasyon sonrasında genital bölge dokuları iyileşme sürecinde ve hassastırlar. Bu yüzden kolayca tahriş olabilir, enfeksiyon kapabilirler. Bahsi geçen komplikasyonların önlenmesi için operasyondan sonraki 1 ay boyunca vajinal ilişkide bulunulmaması tavsiye edilir. Bununla birlikte birey, farklı cinsel aktivitelerde bulunabilir.

Genital Estetik Ameliyatsız Yapılır Mı?

Genital estetik ameliyatsız bir şekilde de yapılabilmektedir. Ameliyatsız genital estetik uygulamaları sayesinde genital bölgeyi gençleştirmek, bölgedeki minimal estetik sorunları gidermek, vajinal kanalı daraltmak ve bireyin cinsel ilişkilerden daha fazla haz almasını sağlamak mümkündür. Sıkça tercih edilen ameliyatsız genital estetik uygulamaları arasında şunlar yer almaktadır:

Bu gibi uygulamalar, özellikle de ameliyat için uygun olmayan veya ameliyat sonrasında uzun bir iyileşme sürecinden geçmek istemeyen bireyler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

İstanbul Genital Estetik Fiyatları

İstanbul genital estetik fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Doktora Sorun!
Call Now Button