Blog geri dön

Genital Estetik Öncesi Sonrası

Genital estetik operasyonlarının hem ameliyat öncesi hem de ameliyat sonrası süreçleri son derece önemlidir. Yazımızın devamında bu süreçlerden detaylı olarak bahsedeceğiz.

Genital Estetik Öncesi Planlama

Genital estetik öncesi planlama sürecinde doktor, hastasının ameliyattan beklentilerini gözden geçirir. Genital bölge dokularını inceler ve bölgedeki estetik açıdan sorunlu noktaları belirler. Daha sonra ise hastasının taleplerini de göz önünde bulundurarak kişiye özel bir genital estetik planlaması hazırlar.

Genital Estetik Sonrası Bakım

Genital estetik sonrasında genital bölgenin bakımına dikkat edilmesi çok önemlidir. Bu süreçte bölgenin temiz ve kuru kalmasına dikkat edilmeli, doktorun önerdiği solüsyonlar ile bölge düzenli olarak temizlenmeli ve pansumanlar düzenli olarak yenilenmelidir.

Genital Estetik Sonrası Cinsel İlişki

Genital estetik sonrasında genital bölge dokularının sağlıklı bir şekilde iyileşebilmesi için cinsel ilişkilere bir süre ara verilmelidir. Bu süreçte kişi, partneri ile vajinal birleşme içermeyen farklı cinsel aktivitelerde bulunabilir. Ancak özellikle de operasyondan sonraki ilk 2 hafta boyunca genital bölge için riskli olabilecek her türlü davranıştan kaçınılmalıdır.

Genital Estetik Sonrası İyileşme

Genital estetik sonrası iyileşme süreci iki farklı kısma ayrılabilir. Bunlardan ilki operasyondan sonraki ilk 3 ila 4 gündür. Bu süreçte hasta yatarak dinlenmeli ve herhangi bir yorucu iş yapmamalıdır. Sonrasında ise doktorunun da tavsiyesi ile kademeli olarak günlük yaşamına dönebilir. Böylece iyileşme sürecinin ikinci aşaması başlar. Bu aşamada dokular hala tamamen iyileşmemiştir. Bu yüzden en az 1 ay boyunca yorucu işler yapılmamalı, denize veya havuza girilmemeli ve cinsel ilişkide bulunulmamalıdır.

Genital Estetik Sonrası Dikişler Ne Zaman Düşer?

Genital estetik operasyonları sırasında kullanılan dikişler genellikle kendi kendilerine dökülürler. Yani alınmaları için doktora gidilmesine gerek yoktur. Dikişler yaklaşık 2 ila 3 hafta içerisinde düşeceklerdir.

Genital Estetik Sonrası Ödem

Genital estetik sonrasında, genital bölgede ödem gelişmesi son derece normaldir. Ödem oluşumu, dokuların iyileşme sürecinin doğal bir parçasıdır. Bölgedeki ödemler birkaç hafta içerisinde, fark edilmeyecek seviyelere ineceklerdir.

Genital Estetik Sonrası Kaşıntı

Genital estetik sonrasında, operasyon bölgesinde kaşıntı hissi görülmesi son derece normaldir. Bu his genellikle dikişlerin tamamen erimesi ile kaybolacaktır.

İstanbul Genital Estetik Fiyatları 

İstanbul genital estetik fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Doktora Sorun!
Call Now Button