Blog geri dön

Genital Estetik Yaptıranlar Nelere Dikkat Etmeli?

Genital estetik operasyonu sonrasında, dokuların sağlıklı bir şekilde iyileşebilmesi ve operasyon sonrası gelişebilecek birtakım komplikasyonların önlenebilmesi için hastaların dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır, bunlar:

  • Özellikle de ilk bir hafta boyunca yorucu ve ağır işler yapılmamalıdır.
  • Doktorun reçete ettiği antibiyotik ve ağrı kesici gibi ilaçlar; ağrı şikayetinin ve enfeksiyon riskinin önlenebilmesi için düzenli olarak kullanılmalıdır.
  • 1 ay boyunca cinsel ilişkiye girilmemelidir.
  • Doktor kontrolleri aksatılmamalıdır.
  • Genital bölgenin hijyenine dikkat edilmelidir, bölge temiz ve kuru tutulmalıdır.
  • 1 ay boyunca denize veya havuza girilmemelidir. Operasyondan birkaç gün sonra duş alınabilir, ancak küvette banyo yapılmamalıdır.
  • Operasyondan sonra mümkünse birkaç hafta boyunca sigara kullanılmamalıdır.

Genital estetik sonrası dikkat edilmesi gerekenler bu şekilde sıralanabilir. Bu gibi noktalara dikkat edildiği takdirde iyileşme süreci çok daha verimli geçecektir.

Genital Estetik Sonrası Ne Zaman İşe Dönülür?

Genital estetik sonrasında bir süre hastanın evde kalıp dinlenmesi gerekir. Yaklaşık 4 ila 7 gün sonra ise doktorunun da önerisi ile iş yaşamına dönebilir. Ancak bu süre, bireyin çalışma şartlarına ve iş tanımına göre değişiklik gösterebilmektedir. 

Genital Estetik Sonrası Spor

Genital estetik sonrası, ilk bir haftada doktorun da önerisi bu yönde ise hafif sportif aktiviteler ve yürüyüşler yapılabilir. Ancak iyileşme süreci tamamlanana kadar normal spor rutinine dönülmemelidir.

Genital Estetik Sonrası Sigara Neden İçilmemeli?

Sigara dumanının içerisinde yer alan nikotin gibi maddeler, dokuların kanlanmasını zorlaştırır. Dokulara yeterli miktarda besin ve oksijen gitmezse iyileşme süreci gecikebilir veya bu süreçte dokular enfeksiyon gibi risklere karşı daha hassas olabilir. Bu yüzden genital estetik sonrasında, iyileşme süreci tamamlanana kadar sigara içilmemelidir.

İstanbul Genital Estetik Fiyatları 

İstanbul genital estetik fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Doktora Sorun!
Call Now Button