Blog geri dön

İdrar Kaçırma Tedavisi Yöntemleri

İdrar kaçırma sorunu, farklı nedenlerden ortaya çıkabilen ve her yaştan kadında görülebilen bir problemdir. Tedavisinde de farklı yöntemler kullanılabilir. İdrar kaçırma tedavisinde kullanılan yöntemler genel olarak iki gruba ayrılırlar. Bunlardan ilki medikal tedaviler, diğeri ise cerrahi tedavilerdir. Medikal tedaviler özel ilaç uygulamaları, egzersizler ve lazer tedavisi kullanılarak gerçekleştirilir. Herhangi bir cerrahi işlem içermez, ciddi bir anestezi uygulaması da gerektirmezler. Cerrahi tedaviler ise anestezi uygulaması ile birlikte, steril ameliyathane koşullarında yapılırlar. Genel olarak idrar kaçırma ameliyatı şeklinde adlandırılsalar da farklı yöntemler ve cerrahi yaklaşımlar içerebilirler.

İdrar Kaçırma Tedavisi Ameliyatsız Yapılır Mı?

İdrar kaçırma tedavisi ameliyatsız bir şekilde yapılabilir. Ameliyatsız idrar kaçırma tedavisi kapsamında en çok tercih edilen uygulama lazer tedavisidir. Lazerle idrar kaçırma tedavisi ismiyle de bilinen bu uygulama sayesinde pelvik bölge dokularını gençleştirmek ve bu dokulardaki yıpranmayı gidererek idrar kaçırma sorununu ortadan kaldırmak mümkün olur. Ameliyatsız idrar kaçırma tedavisi kapsamında hastanın ihtiyaçlarına özel birtakım ilaçlar da reçete edilebilir, aynı şekilde pelvik bölgeyi güçlendiren egzersiz uygulamaları da medikal tedaviye eşlik edebilir.

İdrar Kaçırmanın Bitkisel Tedavisi Var Mı?

İdrar kaçırmayı ortadan kaldırmak amacıyla başvurulan, bilimsel temelleri olan bitkisel bir tedavi yöntemi bulunmamaktadır. Bitkisel ürünler veya kürler, kompleks hastalıkları tedavi edemezler. Bu hastalıklar için mutlaka bilimsel ve güvenilir tedaviye başvurulmalıdır. Bu tedavi de yalnızca jinekoloji doktorları tarafından gerçekleştirilebilir.

İdrar Kaçırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

İdrar kaçırma ameliyatları, anestezi altında ağrısız bir şekilde yapılırlar. Ameliyatın genel amacı pelvik bölge dokularını onarmak ve mesaneye ideal bir konum kazandırmaktır. Ameliyat 30 ila 40 dakika kadar sürebilir. Hastalar ameliyattan yaklaşık 6 saat sonra taburcu edilirler.

İstanbul İdrar Kaçırma Tedavisi Fiyatları 

İstanbul idrar kaçırma tedavisi fiyatları, tedavinin detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Doktora Sorun!
Call Now Button