Blog geri dön

İdrar Kaçırmada TOT ve TVT Ameliyatları

Kadınlarda idrar kaçırma sorununu tedavi etmek amacıyla başvurulan cerrahi yöntemlerin başında TOT ve TVT ameliyatları gelmektedir. TOT ve TVT ameliyatları, idrar kaçırma sorunun tedavisinde kullanılan en başarılı cerrahi yöntemlerdir. TOT ve TVT ameliyatları farklı şekillerde yapılsalar da genel olarak aynı amaca hizmet ederler. Operasyon sırasında ilk olarak hasta anestezi altına alınır. Anestezinin türü kişiden kişiye değişebilir ancak genellikle epidural anestezi tercih edilir. Nadiren genel anesteziye de başvurulabilir. Anestezi işlemi tamamlandıktan sonra vajen bölgesine bir cerrahi kesi açılır ve buradan mesaneye ulaşılır. Daha sonra ise üretra, özel bir şerit kullanarak desteklenir, mesane askılanır ve ameliyat başarıyla tamamlanmış olur. 

TOT ve TVT Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

TOT ve TVT ameliyatları genellikle 30 dakika kadar sürerler. Ancak işlemlerin detaylarına göre bu süre değişiklik gösterebilir. Hastalar operasyondan sonra birkaç saatlik hastane yatışının ardından taburcu edilirler. Geceyi hastanede geçirmelerine gerek kalmaz. 

İdrar Kaçırmada TOT ve TVT Ameliyatının Başarı Oranı Nedir?

TOT ve TVT ameliyatları, daha önce de bahsetmiş olduğumuz gibi idrar kaçırma sorunun tedavisinde kullanılan en gelişmiş ve başarılı yöntemler arasında yer almaktadırlar. TOT ve TVT ameliyatının başarı oranı %90 civarındadır. Yani her 10 hastadan 9’unda TOT ve TVT ameliyatı sayesinde idrar kaçırma sorununu tamamen ortadan kaldırmak mümkündür.

TOT ve TVT Ameliyatlarının Avantajları Nelerdir?

TOT ve TVT ameliyatlarının avantajları arasında şunlar yer almaktadır:

  • Genel anesteziye ihtiyaç duyulmadan da yapılabilirler, bu yüzden sağlık durumu genel anestezi için uygun olmayan hastalar da TOT ve TVT ameliyatlarına başvurabilir.
  • Başarı oranları oldukça yüksektir.
  • İyileşme süreçleri kısa ve konforludur.
  • Uzun süreli bir hastane yatışı gerektirmezler.
  • Kısa sürede tamamlanırlar.

TOT ve TVT ameliyatlarının avantajları bu şekilde sıralanabilir.

İstanbul İdrar Kaçırma Ameliyatı Fiyatları 

İstanbul idrar kaçırma tedavisi fiyatları, tedavinin detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Doktora Sorun!
Call Now Button