Blog geri dön

Labioplasti Ameliyatı Kimlere Önerilir?

Labioplasti ameliyatı iç vajinal dudaklarında sarkma, büyüme ve düzensizlik bulunan bireylere tavsiye edilmektedir. Bahsi geçen sorunlar özellikle de hormon ve kilo değişimleri, gebelik ve doğum gibi etmenler nedeniyle meydana gelebilmektedir. İç dudak sarkması gibi sorunlar bazı bireylerde, herhangi bir dış etmen olmadan genetik veya gelişimsel etmenler nedeniyle de gelişebilmektedir. 

Eğer iç vajinal dudakların fazla büyük olması ve sarkması, bireyde şu gibi sorunlara neden oluyorsa labioplasti ameliyatı önerilebilir:

  • Tekrarlayan vajinal enfeksiyonlar ve üriner enfeksiyonlar.
  • Cinsel ilişki sırasında sürekli ağrı hissetmek, yani ağrılı cinsel ilişki (disparoni).
  • Hareketlerin kısıtlanması.
  • İç vajinal dudakların büyüklüğü nedeniyle zorunlu moda tercihleri yapmak.
  • İç vajinal dudakların görünümü nedeniyle özgüven sorunları deneyimlemek ve cinsel ilişkide bulunmak istememek.

Bu gibi sorunlar deneyimleyen bireylere labioplasti önerilebilir. Bazı bireyler ise bu sorunların hiçbirini deneyimlemezler, yalnızca iç vajinal dudaklarının görünümünden memnun değillerdir. Bu durumda ise reşit oldukları takdirde istedikleri zaman labioplasti yaptırabilirler.

Labioplasti Ameliyatı Tehlikeli Mi?

Labioplasti ameliyatı tehlikeli değildir ve labioplastiye bağlı gelişebilecek komplikasyonlar sınırlıdır. Ancak yine de hastalar operasyondan önce bu komplikasyonlar hakkında detaylı olarak bilgilendirilmelidir. Labioplastiye bağlı olarak kanama, enfeksiyon ve ağrı gibi şikayetler ortaya çıkabilir. Ağrı ve enfeksiyon gibi sorunlar, doktorun reçete edeceği antibiyotik ve ağrı kesici ilaçlar ile önlenebilir. Kanama sorunu ise nadiren gelişir ve kanama miktarı oldukça azdır.

Ameliyatsız Labioplasti Mümkün Mü?

İç vajinal dudakların ameliyatsız bir şekilde küçültülmesi mümkün değildir. Bununla birlikte Genital PRP tedavisi ve Lazerle Vajinal Yenileme ve Gençleşme tedavileri sayesinde ilgili bölgedeki yıpranmalar giderilebilir.

Labioplasti Fiyatları

İstanbul labioplasti fiyatları, operasyonun detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Doktora Sorun!
Call Now Button