Blog geri dön

Labioplasti Öncesi Sonrası

Labioplasti, kadınlar tarafından en sık tercih edilen estetik jinekoloji operasyonlarından biridir. Bu yüzden de operasyon öncesi ve sonrası süreçler oldukça merak edilmektedir. Yazımızın devamında bu süreçlere dair sıkça sorulan sorulara ve konulara değineceğiz.

Labioplasti Öncesi Planlama Nasıldır?

Labioplastinin planlama sürecinde jinekoloji doktoru ile hasta detaylı bir görüşme yaparlar. Bu görüşme sırasında hastanın istekleri ve genital bölgesinin anatomik yapısı göz önünde bulundurularak ameliyatın hedefleri belirlenir. Ameliyat sırasında yapılacak olan işlemler belirlendikten sonra ise operasyon sırasında başvurulacak olan anestezi işlemi planlanır. Bu süreçte doktor, bir anestezi uzmanıyla birlikte çalışarak hastasına en uygun anestezi tekniğini belirler. 

Labioplasti Sonrası Cinsel İlişki

Labioplasti sonrası cinsel ilişki önerilmez. İç dudak estetiği olarak da bilinen bu operasyon sonrasında iç vajinal dudaklar son derece hassastır. Bu yüzden cinsel ilişkiler sırasında zarar görebilir veya ilişkiye bağlı nedenlerden enfeksiyon kapabilirler. Bu yüzden en az 1 ay cinsel ilişkide bulunulmamalıdır.

Labioplasti Sonrası Sigara Kullanımı

Labioplasti sonrası sigara kullanımı, dokuların ihtiyaç duydukları oksijene ve besin maddelerine ulaşmasını zorlaştırabilir. Bu da iyileşme sürecinde olan dokuların yeterince beslenip desteklenememesine neden olur. Dolayısıyla da iyileşme süreci gecikebilir veya istenmeyen komplikasyonlar ortaya çıkabilir.

Labioplasti Sonrası Bakım

Labioplasti sonrasında vulva bölgesinin pansumanları düzenli olarak değiştirilmelidir. Pansuman değişimi sırasında eğer doktor antiseptik ve antibiyotik bir krem/sıvı vermişse bakım sürecinde bu ilaçlardan yararlanılmalıdır.

Labioplasti Sonrası Ağrı Olur Mu?

Labioplasti sonrasında genital bölgede ağrı hissedilmesi normaldir. Bu ağrının şiddeti günden güne azalacaktır. Ağrı tamamen kaybolana kadar birey, doktoru tarafından reçete edilmiş olan ağrı kesici ilaçları kullanabilir.

Labioplasti Sonrası Ödem Ne Zaman Dağılır?

Labioplasti sonrası iç vajinal dudaklarda ve çevrelerinde meydana gelen ödemler genellikle 1 hafta içerisinde büyük oranda dağılır. Kalan ödemler ise iyileşme süreci boyunca daha da azalır ve birkaç ay içerisinde tamamen kaybolurlar.

Labioplasti Sonrası Kaşıntı Olur Mu?

Labioplasti sonrasında kaşıntı hissi görülmesi normaldir. Kaşıntı hissi operasyondan birkaç hafta sonra, dikişlerin erimesi ile birlikte kaybolacaktır.

İstanbul Labioplasti Fiyatları

İstanbul labioplasti fiyatları, operasyonun detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Doktora Sorun!
Call Now Button