Blog geri dön

Labioplasti Sonrası Cinsel Yaşam Nasıldır?

Labioplasti operasyonunun bireyin cinsel yaşamı üzerinde son derece olumlu etkileri olabilir. İç vajinal dudaklarda meydana gelen sarkmalar, genital bölgenin görünümünü olumsuz etkiler. Sarkan iç dudaklar nedeniyle genital bölgede karmaşık ve kabarık bir görünüm meydana gelebilir. Bu da bireyin özgüvenini etkileyerek cinsel isteksizlik gibi sorunlara neden olabilir. Labioplasti ameliyatı sayesinde, iç dudak sarkmasına ek olarak bu gibi ikincil problemler de ortadan kaldırılabilir. 

Labioplasti Sonrası Cinsel İlişki Ne Zaman Olmalı?

Labioplasti sonrası ilk cinsel ilişki, operasyondan 3 ila 4 hafta sonra gerçekleşmelidir. Bu süreden önce bireyin vajinal ilişkide bulunması tavsiye edilmemektedir.

Labioplasti Sonrası Cinsel İlişki Neden Sınırlandırılır?

Labioplasti sonrasında cinsel ilişkilere bir süre ara verilmesinin nedenleri arasında şunlar yer almaktadır:

  • Cinsel ilişki sırasında, sürtünme gibi nedenlerden iç vajinal dudaklar kolayca tahriş olabilir ve bu da operasyon ile elde edilmesi planlanan görünüme zarar verebilir.
  • Cinsel ilişki sırasında, partner ne kadar temiz olursa olsun çeşitli vücut sıvıları ve farklı dış etmenler vajinal dudaklara temas edebilir. Buna bağlı olarak hali hazırda hassas olan vajinal dudaklarda enfeksiyon gelişebilir.

Labioplasti sonrasında 3 ila 4 hafta boyunca cinsel ilişkiye ara verilmesinin nedeni budur. Bu durum yalnızca labioplastiye özel değildir. Diğer genital estetik operasyonları sonrasında da cinsel ilişkilere bir süre ara verilmesi gerekmektedir. Bununla birlikte bahsi geçen 3 ila 4 haftalık süreçte farklı cinsel aktivitelerde bulunulabilir.

İstanbul Labioplasti Fiyatları

İstanbul labioplasti fiyatları, operasyonun detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Doktora Sorun!
Call Now Button