Blog geri dön

Labioplasti Yaptıranlar Nelere Dikkat Etmeli?

Labioplasti operasyonu sonrasında genital bölgede yer alan dokular hızlı bir iyileşme sürecine girerler. Ancak bu süreçte dokuların desteklenmesi ve dokulara zarar verebilecek davranışların gerçekleştirilmemesi son derece önemlidir. Labioplasti sonrasında hastaların şu gibi noktalara dikkat etmeleri gerekir:

  • Operasyondan sonra yorucu işler yapılmamalı, ağırlık kaldırılmamalı ve yorucu aktivitelerden uzak durulmalıdır. Özellikle de ameliyattan sonraki 3 ila 4 gün boyunca yatarak istirahat edilmesi önemlidir.
  • Beslenme alışkanlıklarına özen gösterilmeli. Sağlıklı ve düzenli bir şekilde beslenilmeli, bol bol sıvı tüketilmeli.
  • Ameliyat bölgesinin bakımına dikkat edilmeli. Bölgeye düzenli olarak pansuman yapılmalı. Genital bölgenin kuru ve temiz olduğundan emin olunmalı.
  • Doktorun reçete ettiği ilaçlar düzenli olarak kullanılmalı.
  • En az 1 ay boyunca, enfeksiyon riskini arttırabilecek deniz ve havuz gibi kamusal alanlarda bulunulmamalı.
  • 3 ila 4 hafta boyunca vajinal cinsel ilişkide bulunulmamalı, farklı cinsel aktiviteler sırasında ise dikkatli olunmalı.
  • Doktor kontrolleri aksatılmamalı.
  • Bir süre rahat iç çamaşırları giyilmeli.
  • Bölgede oluşan ödem için soğuk kompres gibi uygulamalara başvurulabilir, bununla birlikte buz direkt olarak cilde temas ettirilmemeli.

Labioplasti sonrası dikkat edilmesi gerekenler bu şekilde sıralanabilir.

Labioplasti Sonrası Neden Denize ve Havuza Girilmez?

Deniz ve havuzlarda, hali hazırda iyileşme sürecinde bulunan hassas dokuların enfeksiyon kapmasına neden olabilecek patojenler bulunur. Bu yüzden olası enfeksiyon riskinin en aza indirilebilmesi için labioplasti sonrasında 1 ay boyunca denize veya havuza girilmemelidir.

Labioplasti Sonrası Regl Gecikmesi Olur Mu?

Labioplasti sonrasında reglin gecikmesi beklenmez. Operasyon sırasında adet düzeninin bozulmasına neden olabilecek bir işleme başvurulmamaktadır. Bununla birlikte operasyon süreci ile alakalı stres etmenleri regl kanamasının biraz gecikmesine neden olabilir.

İstanbul Labioplasti Fiyatları

İstanbul labioplasti fiyatları, operasyonun detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Doktora Sorun!
Call Now Button