Blog geri dön

Sezaryen Doğum Kaçıncı Haftada Olur?

Sezaryen doğum, iki farklı koşulda yapılabilmektedir. Bunlardan ilki acil gerçekleşen sezaryen doğumlar ve diğeri ise planlanmış olan sezaryen doğumlardır. Planlanmış olan sezaryen doğumlar için genellikle gebeliğin 39. haftası tercih edilmektedir. Acil gelişen sebeplerden yapılan sezaryen doğumlar ise gebeliğin 37. ila 40. haftaları arasında yapılabilmektedir. Doğum süreci yaklaşırken kadın doğum uzmanınızla görüşebilir ve sezaryen doğum uygulamasının tarihini kararlaştırabilirsiniz.

Sezaryen Doğuma Öncesi Nelere Dikkat Edilmeli?

Sezaryen doğuma öncesi dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanabilir:

  • Operasyon öncesinde gece yarısından itibaren yemek yemeyi ve sıvı tüketmeyi bırakın.
  • Doğum süreci konusunda partneriniz, arkadaşınız veya bir aile üyeniz ile konuşun, ondan size olumlu telkinlerde bulunmasını isteyin.
  • Operasyondan bir önceki gece sağlıklı bir şekilde uyuyun.
  • Bebeğin doğumdan sonra giyeceği kıyafetleri hazırlayın.
  • Eğer başka çocuğunuz varsa doğum sonrasında onlarla kimin ilgileneceğine karar verin. Çünkü doğumdan sonra bir süre yatarak dinlenmeniz gerekecek.
  • Doğumdan sonra 1 ila 2 gece kadar hastanede kalmanız gerekebilir. Bu süreçte hastane tarafından size gerekli kıyafetler temin edilebilir. Eğer böyle bir hizmet söz konusu değilse yanınıza rahat bir pijama takımı ve terlik alabilirsiniz.

Sezaryen doğum öncesi hazırlık sürecinde bu gibi noktalara dikkat etmeniz tavsiye edilir.

Sezaryen Doğum Ne Kadar Sürer?

Sezaryen doğum genellikle 1 saat kadar sürer. Normal doğum süresi ile kıyaslandığında bu süre oldukça kısadır.

Sezaryen Doğum Ağrılı Mı?

Sezaryen doğum ağrılı değildir. Operasyon genel anestezi veya epidural anestezi ile yapılır. Böylece anne adayı ağrı hissi duymaz.

İstanbul Sezaryen Doğum Fiyatları

İstanbul sezaryen doğum fiyatları, operasyonun detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Doktora Sorun!
Call Now Button